Љубов и секс

Ако некогаш ви се причинило дека со некоја личност сте доживеале силна поврзаност уште при првата средба...
Една третина од жените често се користат со сексот за да ги "обработат" партнерите да ги обават домашните...
Може ли да се испланира точниот датум на раѓање на вашето дете? Некои Американци од докторката Џејми Грифо...
"Harlequin Enterprises", познатиот издавач на љубовни романи, поднесе пријава за патентирање на "романтичен...
Градските власти во англискиот град Централ Бедфордшир апелираа до граќаните за Денот на вљубените на...
Седум двојки кои се бакнуваат на Тајланд веќе го соборија Гинисовиот рекорд во најдолг бакнеж. По повод...
Заведувањето на понежниот пол претставува комплициран процес за многу мажи, кои незнаат дека патот до...
Сакате да бидете досаден, класичен дечко кој на својата сакана за Денот на заљубените ќе и донесе чоколадна...
Еден холандски ТВ канал, прв во Европа и воопшто во светот, почна да емитува порно филмови само за жени и тоа...
Доколку го одберете Денот на вљубените како ден на кој ќе ја  побарате вашата сакана личност за жена, тоа...
Ако отсекогаш сте се прашувале што сакаат жените, резултатите од новото американско истражување ќе ви бидат...
Секс-шопот "Pleasures" во Алабама, организира необична акција за Денот на вљубените. Акцијата се вика "Заменете...
Модерните жени подеднакво уживаат за време на ручекот со пријателките како и за време на сексот. Експертите,...
Лекот "Флибенсарин", кој првично е замислен како антидепресив со брз ефект, се покажал како многу делотворен...
Резултатите на едно обемно американско истражување покажале дека изминативе години има голема промена во...
Сексот е навистина лек за секој проблем. Доколку редовно го практикувате, вашиот сон ќе се подобри, стресот ќе...
Дури третина од жените во Европа патат од драматично намалување на желбата за секс, а причините за таквиот...
На запад расте интересот за производство на сигурни котрацепциски средства за мажи, а новите тестирани методи...