Љубов и секс

Д-р Ед спроведе истражување во кое стотина мажи и жени од различни држави одговараа на прашањата за идеалната...
Замислете забавен парк во кој се, ама баш се, е во врска со сексот. Токму таков ќе биде "Еротика Ленд" во...
Кајла Милер на Фејсбук страната Love What Matters објави прекрасна љубовна приказна меѓу еден маж и неговата...
Во едно кратко интервју кое се појави на "Reddit", проститутка отворено зборува за својата работа и парите кои...
Гледачите на една емисија во Шпанија доживејаа вистински шок кога во студио се појавиле 28-годишна Ана и 23-...
Голем број на луѓе сметаат дека оралниот секс е потполно безбеден, односно дека на тој начин не можат да се...
Често слушаме дека обликот на машкиот полов орган е клучен за женскиот оргазам. Меѓутоа, новото истражување...
Откако ги впрегна сите сили за да го олесни неверството, сега технологијата врти накај конзервативно -...
Ако сметате дека двојките што не ги симнуваат рацете едни од други се посреќни од вас и вашиот партнер, големи...
Сами Волтон ја обиколувала земјата за интимни средби со стотици непознати мажи и жени, а својата зависност...
Кои причини се доволно силни за да ве натераат да прекинете врска со партнерот/ката? Неодамнешната студија...
Корените на бракот покажуваат дека овој чин нема врска со љубовта ниту романтиката, туку тоа во далечното...
Британското здружение за сексуално здравје и ХИВ неодамна издаде соопштение во кое предупредува на пораст на...
Веб страната за пронаоѓање на љубовници "Illicit Encounters" ќе купи приватен остров, кој ќе го нарече "...
Анџела Вештица, девојката позната од снимката "Кастинг за порно филм", очиглдно добро поминала на тој кастинг...
Жените не сакаат "плочки" на стомакот на својот партнер, ниту маж кој има "дебел" паричник... Кога станува збор...
Имаат добра душа, но се лоши во кревет: Мажите родени во овие четири знаци се најлошите во сексот...
Покрај приказните за големината, која е една од вечните теми кога станува збор за сексуалните односи, посебно...