Љубов и секс

Ако погледнеш наназад сигурно веќе знаеш и самата дека раскинувањето не е најлесниот период, а ако во моментов...
Спротивно на општо прифатеното мислење, студијата изработена на Карнеги Мелон универзитетот докажува...
Веќе имаме утврдено дека жените, иако тоа не го признаваат, гледаат порно филмови. Но, ќе ве изненади периодот...
Прочитајте зошто држењето на диета е ужасно исто колку и лошиот секс...
Дали можеби клучот за добар љубовен живот е врската со помлад, или со постар маж?...
Да испиете по некоја пијачка за време на празниците со колегите е во ред, но да започнете врска со колега, или...
Кога станува збор за сексот, најверојатно нема поголеми експерти од порно актерките. Токму затоа тие можат без...
Лицата со бисексуална ориентација можат најдобро да направат паралела помеѓу сексот со жена и сексот со маж...
Жените повеќе гледаат порно откако ќе се омажат, додека пак кај мажите е обратно, потврдија резултатите...
Истражувањето во кое учествуваа 2.400 Канаѓани, на возраст од 40 и 59 години, покажа дека сме најиновативни...
Оргии кои се познати како „секс-рулет“ станаа многу популарни во Шпанија. Имено, еден од учесниците е ХИВ...
Едно ново американско истражување откри дека просечна личност троши помалку од еден отсто од неговиот...
Дали станува збор за одреден момент, одреден квалитет за кој се трага или хемија? Еве што велат научниците...
Колумнистката Трејси Џејн Кокс, која најчесто пишува за врски и секс, за "Daily Mail" издвои некои од...
Влакна од австралиската трева наречена спинифекс – spinifex, се употребени за да се подобри латексот од...
Општо е познато дека редовниот секс и здравиот сексуален живот има бројни бенефити и позитивни влијанија врз...
Жените сепак немаат монопол врз повеќекратниот оргазам - околу 10% од мажите доживееле повеќекратно уживање...
Во саботата навечер на Менхетн стартуваше новата "сезона" на најелитните њујоркшки оргии. Како што пишува "...