Љубов и секс

Алкохолот и сексот често се спомнуваат во иста реченица, па некои дури сметаат и дека алкохолот е некој вид на...
Математичарката Хана Фрај мисли дека ја пронашла совршената формула која ќе ви каже дали вашата љубовна врска...
Има парови кои секогаш делуваат како да се многу среќни заедно, а зад нивната среќа покрај љубовта, се кријат...
За жал, сѐ повеќе бракови и врски се прекинуваат поради социјалните мрежи. Тоа го тврдат дури 81% од адвокатите...
Сигурно некогаш сте се запрашале која е "нормалната" бројка на сексуални односи во текот на одреден период...
Во денешно време мобилните апликации за запознавање на луѓе преку интернетот зема сѐ поголем замав, но не мора...
Играта за мобилни телефони "Pokemon GO" стана толку многу популарна, што дури и порно индустријата ја прифати...
Доколку мислевте дека спортистите кои учествуваат на Олимписките игри во Рио мислат само на своите настапи на...
Раскинувањата знаат да бидат мачни и тешки, но понекогаш сѐ што чувствуваме после прекинувањето на врската...
Стартап компанијата "Flex" ги дизајнираше специјалните тампони за кои тврдат дека ќе овозможат "чист" секс за...
Наредниот пат кога ќе помислите дека сте доживеале љубов на прв поглед, најверојатно ќе бидете во право....
Секоја добра врска се заснова на довербата, но да бидеме искрени, понекогаш има моменти кога малите бели...
Денешната генерација на 20 годишници имаат значително помалку секс од претходните генерации, покажа новото...
Ако имате навистина фрустрирачко искуство со успехот на вашите обиди на апликацијата Тиндер, не е само затоа...
Врските во кои на едната личност и станува досадно се сосема вообичаена работа, а во таквите ситуации таа...
Благодарение на мерењето на отчукувањата на срцето на еден млад дечко, сега сите девојки имаат можност да видат...
Можеби вие не сакате да си го признаете тоа, но има знаци кои ве издаваат во врска со вашите чувства за...
Американското истражување покажа дека оние парови кои се држат до сексистичката поделба на домашните обврски...