Љубов и секс

Неверството за многу луѓе е најлошата работа што може да се случи во една врска, а и многу од тие што биле...
За многу луѓе емоционалното неверство е многу полошо и од физичкото. Понекогаш, дури и кога сте во стабилна...
На платформата за собирање на почетен капитал на интересните идеи досега сме имале можност да видиме сѐ и...
Доколку не сте знаеле, 50 проценти од денешните бракови завршуваат со развод. Токму затоа и брачните советници...
Зошто се впуштате во орален секс? Дали бидејќи е предигра или навистина уживате во тоа? Очигледно,...
Ниедна врска не е совршена, но токму поради несогласувањата партнерите учат како да се прифатат и стануваат...
Се разбира, не сметајќи ја фазата во која сте сингл, постојат 4 фази во кои може да се најдете кога се работи...
Дојде оној период од годината кога денот се намалува, времето заладува, а новите романси се раѓаат во парковите...
Кога е во прашање сексот, тој може да биде, одличен, лош, и така-така.Но на ова...
Мажот за љубов може да промени многу работи, но немојте да се обидувате да го промените во целост, тоа никогаш...
Најпопуларната веб страна за порно филмови во светот, "PornHub" објави дека од 20-ти септември, кога беше...
Првиот состанок секогаш е стресен, посебно ако личноста ви се допаѓа и се плашите дека "ќе оплескате"...
Со светската доминација на Фејсбук и Инстаграм, и за љубовта како да настана ново правило - "сликај или како да...
Доколку сакате да дознаете дали на некого му се допаѓате или не, нема потреба да се распрашувате наоколу или да...
Доколку во последно време се чувствувате малку оддалечени од партнерот, еве неколку совети (според науката) кои...
Алкохолот и сексот често се спомнуваат во иста реченица, па некои дури сметаат и дека алкохолот е некој вид на...
Математичарката Хана Фрај мисли дека ја пронашла совршената формула која ќе ви каже дали вашата љубовна врска...
Има парови кои секогаш делуваат како да се многу среќни заедно, а зад нивната среќа покрај љубовта, се кријат...