Љубов и секс

Понекогаш е навистина тешко да се одбере совршениот подарок за партнерот, но Брајан Флин дефинитивно постави...
Една наша прекрасна поетеса, Ана Бунтеска, има прекрасна поема која се вика "Да се плашиш од жена која молчи"...
Секс-играчките од брендот "Lelo" се новиот хит во индустријата за возрасни. Оние кои ги пробале велат дека се...
Секоја врска има свој рок на траење, како што и секоја врска е двонасочна улица во која и двете страни имаат...
Прашањето дали треба да останете пријатели со бившите е, и секогаш ќе биде актуелно. Јасната и очигледна...
2016 година за некого беше среќна, за некого беше тажна. Тоа што не смееме да го заборавиме е дека и покрај се...
Дали знаете да ја препознаете љубовта? Често се дефинира како чин на задоволување на емоционалните потреби и...
Најчесто на почетокот на врската секој чувствува "пеперутки во стомакот" и голема еуфорија, но само неколку...
Овие женски се доказ дека годините не се ништо повеќе од бројка, и дека поминаа времињата кога некој може да си...
Паровите кои имаат врска на далечина би пробале сѐ за да ја задржат страста во врската, па можеби би го пробале...
Без разлика на возраста, врзувањето за незаинтересирани или емоционално и недостапни личности е заедничко за...
Малите приказни за љубовта ретко ги продаваат весниците и речиси никогаш не стигнуваат до насловните страни. Но...
Првите состаноци се извор на трема и несигурност за многу луѓе, па често се наоѓаме во недоумица за што да...
Има многу разни сексуални ориентации кои луѓето ги прифаќаат, ги отфрлаат или едноставно ги сметаат за табу, па...
Кога се работи за љубовта и врските, раскинувањата се болни независно дали сте маж или жена. Но, што потоа?
Што мислите, која е најважната особина која луѓето ја бараат кај партнерот? Смислата за хумор? Сексуалната...
Јапонскиот секс-проблем стана толку голем, што јапонците се откажуваат од љубовта и се венчаваат со пријателите...
На крајот на денот, и славните се само луѓе. А луѓето си имаат свои желби и потреби, и често знаат да скријат...