Љубов и секс

Соочувањето со бившиот партнер и смиреното разговарање за неговото неверство и не е најлесната задача, но сепак...
Според последните истражувања, кога се работи за љубовниот живот една крвна група се издвојува по своите...
Добро, добро, знаеме дека денес е и Свети Трифун, но веруваме дека секоја причина и повод да се слави љубовта е...
Доколку планирате венчавка оваа година, а сеуште немате закажано датум, не е лошо да ја погледнете оваа листа...
Секој од нас барем еднаш во животот си го поставил прашањето: "Дали ме сака колку што јас го/ја сакам?"
Зборовите "Те сакам" имаат своја тежина. И тоа голема. И затоа не треба да се расфрлате со нив насекаде како со...
Колку што има луѓе кои го обожуваат Денот на Вљубените, толку има и такви што не можат да ја поднесат целата...
Раскинувањето никогаш и за никого не е лесно, но тоа не значи дека треба самите дополнително да си го...
Ова не се однесува на тие кои живеат сами, тука на тие што имаат партнери со кои ја делат спалната соба, а...
Жените се мистериозни суштества кои мажите едноставно не можат (или не сакаат) да ги разберат, но кога станува...
Можеби романтичните комедии се виновни бидејќи не' учат дека секогаш е подобро да го следите срцето, затоа што...
Изневерувањето на партнерите често е тема на многу истражувања, а неодамна беше докажано дека некои луѓе...
Понекогаш е навистина тешко да се одбере совршениот подарок за партнерот, но Брајан Флин дефинитивно постави...
Една наша прекрасна поетеса, Ана Бунтеска, има прекрасна поема која се вика "Да се плашиш од жена која молчи"...
Секс-играчките од брендот "Lelo" се новиот хит во индустријата за возрасни. Оние кои ги пробале велат дека се...
Секоја врска има свој рок на траење, како што и секоја врска е двонасочна улица во која и двете страни имаат...
Прашањето дали треба да останете пријатели со бившите е, и секогаш ќе биде актуелно. Јасната и очигледна...
2016 година за некого беше среќна, за некого беше тажна. Тоа што не смееме да го заборавиме е дека и покрај се...