Леонардо остави уште една убавица

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 19.05.2017 - 12:42

Жизел Бундшен, Бар Рефаели, Тони Гарн, Нина Агдал, сите беа негови и сите ги oстави.


Леонардно Ди Каприо и Нина Агдал ја раскинаа едногодишната врска. Како што наведува изворот на некогашниот пар 42-годишниот оскаровец и 25-годишната манекенка и понатака се пријатели.

Лео има долга историја на врски со модели и според некои 'пресметки' ова е десета манекенка со која бил во љубов, а романсата со данската убавица ја започна минатиот мај, за време на Канскиот фестивал.