Која ѕвезда облече фустан од "Убавицата и ѕверот"?

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 15.03.2017 - 13:49

На филмот кој од утре почнува да се прикажува насекаде во светот “Убавицата и ѕверот”, една позната пеачка на многу оригинален начин му одаде признание.

Вака облечена познатат пејачка Мадона се појави на прославата на еврејскиот празник Пурим, и своето лице го скри под маската на ѕверот, а носеше преубав жолт фустан како на убавицата Бела.

Покрај фотографијата на инстаграм напиша: “Елегантна и права дама. Полна со самодоверба и сакана. Тоа е се што е важно. Среќен Пурим.”