Канје Вест го објави 17-минутниот саундтрак од модната ревија!

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 28.02.2017 - 21:20

Наместо да ја објави долгоочекуваната соработка со Дрејк, Канје Вест одлучи да ги почести своите обожаватели со нешто друго.

Имено, Канје објави 17-минутна верзија од саундтракот кој одеше за време на неговата модна ревија за колекцијата Yeezy. Песната е всушност ремикс на "Bed" од Џ. Холидеј, а иако на неа го нема вокалот на Канје, неговиот продуцентски стил лесно се забележува.

Слушнете како звучи оригиналната песна која Џ. Холидеј ја објави во 2007 година: