Ѓоковиќ, Федерер и Надал во истата половина на ждребот

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 08.03.2017 - 12:36

 

Сезоната на мастерси во светот на тенисот почнува оваа недела во Индијан Велс. На турнирот кој се игра на отворено на тврда подлога за награден фонд од околу 7 милиони долари ја брани србинот Новак Ѓоковиќ.

Дури Ѓоковиќ, Надал и Федерер продолжуваат да добиваат тешки противници кој знае по кој турнир по ред, Енди Мареј има среќа во ждребот.