Фотографка која сака да биде од двете страни на објективот

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 21.11.2016 - 22:13

Оваа убава девојка се вика Стефани Манеска, а доаѓа од Пенсилванија. Таа е фотографка и модел, а се обидува да се пробие и во актерскиот свет.

Иако има доста успешна кариера во светот на модата, таа не е исклучително популарна на социјалните мрежи, како што е Инстаграм, па еве решивме да и помогнеме да добие уште неколку следбеници од Македонија плус.

Таа сега има само 19.000 следбеници на Инстаграм, но кога ќе ги видите фотографиите кои ги објавува секојдневно, веруваме дека ќе сакате да ја заследите.

Стефани се има појавено на страниците на многу престижни списанија, како што се "Playboy", "Fixe" и "The Morgan", а нејзината женственост е користена за рекламните кампањи на многу брендови и музички спотови.