Фото стории

Да беше жив, денес Мухамед Али ќе наполнеше 75 години. Али, кој ќе остане запаметен како една од најважните...
Оваа преслатка и неверојатно фотогенична панда од кинескиот град Ченгду е толку добра во селфи-играта, што тоа...
Денес една од најразвиените индустрии, Кина не изгледала секогаш како што изгледа денес. Во 80-те години многу...
Ви текнува на жешката фотосесија во стилот на Хари Потер? Фотографката Сара Хестер се враќа со уште една секси...
Војвотката од Кембриџ, или за многумина омилената девојка со кралска крв - Кејт Мидлтон, вчера наполни 35...
Културата на Индијанците во Америка била полна со мистични обичаи и е вистинска претстава за слободата, но во...
"Кина од горе" е прекрасна компилација на снимки направени со дрон, кои ја покажуваат убавината на огромната...
Хеликоптерот на бразилскиот фотограф Рикардо Стукерт бил оттргнат од неговата рута поради силната бура, но...
Секој од нас, а посебно ѕвездите во Холивуд, имаат јавно и приватно лице. Можеби мислите дека ги познавате...
Конечниот развод помеѓу актерите Џони Деп и Амбер Херд изгледа дека нема да се случи во догледно време, посебно...
Како што повеќето веројатно знаете, Ројтерс е една од најголемите светски известувачки агенции, а нивните...
Зимата е омилена сезона за многу фотографи кои се фасцинирани од снежно-белите површини и од убавината на...
Мрежата "National Geographic" ги објави овогодинешните победници на престижниот натпревар за Фотограф на тема...
Рускиот фотограф Егор Цветков стои позади овој одличен, но и крајно морничав проект...
Овој прекрасен фото-проект е замисла на фотографот Енди Селиверстоф, кој има мисија да ја претстави прекрасната...
Волшебната Лапонија е совршената дестинација доколку сакате да се чувствувате како во зимска бајка, а уште...
Руската фотографка Кристина Макеева сакала на светот да му ја прикаже зимската магија која владее во главниот...
Фотографот Андреј Јаковлев и уметничкиот директор Лили Алеева се тандемот кој стои зад овој неверојатен проект...