Фото стории

Конечниот развод помеѓу актерите Џони Деп и Амбер Херд изгледа дека нема да се случи во догледно време, посебно...
Како што повеќето веројатно знаете, Ројтерс е една од најголемите светски известувачки агенции, а нивните...
Зимата е омилена сезона за многу фотографи кои се фасцинирани од снежно-белите површини и од убавината на...
Мрежата "National Geographic" ги објави овогодинешните победници на престижниот натпревар за Фотограф на тема...
Рускиот фотограф Егор Цветков стои позади овој одличен, но и крајно морничав проект...
Овој прекрасен фото-проект е замисла на фотографот Енди Селиверстоф, кој има мисија да ја претстави прекрасната...
Волшебната Лапонија е совршената дестинација доколку сакате да се чувствувате како во зимска бајка, а уште...
Руската фотографка Кристина Макеева сакала на светот да му ја прикаже зимската магија која владее во главниот...
Фотографот Андреј Јаковлев и уметничкиот директор Лили Алеева се тандемот кој стои зад овој неверојатен проект...
На традиционалниот натпревар за најдобра фотографија од дивите животни, кој го организира Националниот музеј...
Веќе втора година по ред, Пирели го избегнува стандардниот клише секси календар и одлучува овој проект да го...
Вчера почина кубанскиот лидер на револуцијата и исконската фигура во современата историја, Фидел Кастро, на 90...
Никогаш не успеа да ни стане јасно зошто луѓето кои имаат пеги се срамат  од нив и на секаков начин се...
Унгарската фотографка Флора Борси е убавицата која се појавува на овие неверојатно убави автопортрети...
Луѓето што имаат состојба наречена албинизам се едни од најретките а истовремено најинтересните ликови на...
Француската фоторепортерка Лаетиша Ванкон ги посетила заедниците на островите Хебриди, исто така познати и како...
Сергеј Пољушко е фотограф од Украина чие импресивно портфолио содржи се', од архитектура до модна фотографија...
Британскиот уличен фотограф Крис Порч ги поминал 70-те, 80-те и 90-те години фотографирајќи ги ликовите на...