Еве како ѕвездите го прославуваат католичкиот Божик!

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 24.12.2016 - 20:56

Како и сите ние, и славните личности ги сакаат празниците, па за време на католичкиот Божиќ на Инстаграм тие споделија дел од нивната празнична магија со своите обожаватели.

Огромни елки, вкусни колачиња, грди божиќни џемпери... едноставно има од сѐ по нешто!

Мајли Сајрус


Бијонсе


Рис Витерспун


Алесандра Амбросио


Сара Џесика Паркер


Крис Џенер


Мараја Кери


Хилари Даф


Кејти Холмс


Шеј Мичел


Кендис Свонепул


Дрејк


Ана Кемп


Џејкоб Трембли


Кети Пери


Викторија Бекам


Селена Гомез


Гвинет Палтроу


Кејт Хадсон


Ана Кендрик


Кортни Кардашијан


Џон Леџенд


Лијам Хемсфорд


Тејлор Свифт


Џенифер Лопез

Feliz Navidad... #merrychristmas #lupehaslanded #grandmalove #mommy

A video posted by Jennifer Lopez (@jlo) on Dec 23, 2016 at 5:51pm PST