Еве ги првите фотки од соработката на Бела Хадид и "Chrome Hearts"!

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 28.02.2017 - 21:33

Уште во Декември, на радост на многу обожаватели Бела Хадид ја објави соработката со модниот андерграунд бренд "Chrome Hearts".

Оттогаш таа пушти две тизер-фотографии како најава за претстојната колекција во која ќе преовладува гранџ стилот:

Сега, првите официјални фотографии се тука и дефинитивно ќе ве потсетат на старите добри времиња кога фразата "улична мода" сеуште имаше смисла: