Дерозан | „Ќе победевме ако го имавме Леброн!“

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 08.05.2017 - 15:06

Демар Дерозан од Торонто, го пофали Џејмс по елиминацијата од Кливленд. Торонто беше поразен со 4:0 во плеј-оф серијата, а во 4-от натпревар изгубија со 109:102. Крилниот играч на Торонто, ДеРозан изјави дека има голема разлика помеѓу тимовите.