Црногорскиот претставник за Евровизија повторно шокира

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 17.04.2017 - 18:14

Овогодинешниот претставник од Црна Гора на Евровизија, Славко Калезиќ, знаеше да изненади со некои провокативни костими, но откако тргна на Евровизиска промоција секое појавување е инспириран со некоја нова необична модна егзибиција.

Долгата плетенка во комбинација со избричени делови на косата, брадата, материјали со анимал и цветни принтови, високи чизми, комбилизони, што ли уште не.

Може да биде ова добар маркетинг (или лично изразување) за црногорскиот представник, а можеби и беше доволна една Кончита за евровизиската публика останува да видиме.