Нов тренд за истакнување на очитеЖивот
Мода

Нов тренд за истакнување на очите

“Smokey eyes” со години владееше на мејкап сцената, но се чини дека неговото време помина и дека конечно доби достоен…

8 причини зошто мајката е нашиот најдобар пријателЖивот
Занимливости

8 причини зошто мајката е нашиот најдобар пријател

Таа нас не донесе на овој свет и не водеше низ животот – бидејќи една е мајка! Ова се 8…

5 модни трендови кои го расипуваат вашиот изгледЖивот
Мода

5 модни трендови кои го расипуваат вашиот изглед

Кога е во прашање модниот стил, не постои правилно и погрешно. Може да се определите да изгледате класично, панк, модерено,…

Сара има 26 години, а никој не и веруваЖивот
Судбина

Сара има 26 години, а никој не и верува

Сара Гертс е модел, но на само 10 години и е дијагностицирана ретка болест на сврзното ткиво, поради што нејзиното…

5 модни парчиња кои не треба да ги носите за време на високите температуриЖивот
Мода

5 модни парчиња кои не треба да ги носите за време на високите температури

Покрај облеката, дополнително чуство на непријатност и жешко може да ви предизвика и накитот. Дали понекогаш ви се случило облеката…

Горди родители – Раста сподели фотографија од болницаЖивот
Честитки

Горди родители – Раста сподели фотографија од болница

Утринава добивме вест дека Ана Николиќ на свет донесе здраво девојче. Набрзо после тоа се огласи и гордиот татко Раста.…

Ана Николиќ со слатка порака му ја честита годишнината на бракот на својот сопругЖивот
Слатко

Ана Николиќ со слатка порака му ја честита годишнината на бракот на својот сопруг

И додека Ана Николиќ и Раста со нетрпение ја очекуваат приновата, денес ја прославуваат првата годишнина од бракот. Па поради…

Џенифер Лопез и Алекс Родригез заедно ги прославија роденденитеЖивот
Роденден

Џенифер Лопез и Алекс Родригез заедно ги прославија родендените

Џенифер Лопез и Алекс Родригез заедно ги прославија своите родендени и покажаа на сите дека и покрај неколкуте несогласувања во…

Миранда Кер како принцеза на својата венчавкаЖивот
Венчавка

Миранда Кер како принцеза на својата венчавка

Супермоделот Миранда Кер изгледше како принцеза кога во Мај оваа година се венча со својот избраник Еван. Миранда и Еван…

Сакис Рувас се венча со својата долгогодишна девојкаЖивот
Венчавка

Сакис Рувас се венча со својата долгогодишна девојка

После 14 години заеднички живот со манекенката Катија Зуголи, со која има 4 деца, грчкиот пејач Сакис Рувас конечно се…