Џенифер Лопез и Алекс Родригез заедно ги прославија роденденитеЖивот
Роденден

Џенифер Лопез и Алекс Родригез заедно ги прославија родендените

Џенифер Лопез и Алекс Родригез заедно ги прославија своите родендени и покажаа на сите дека и покрај неколкуте несогласувања во…

Миранда Кер како принцеза на својата венчавкаЖивот
Венчавка

Миранда Кер како принцеза на својата венчавка

Супермоделот Миранда Кер изгледше како принцеза кога во Мај оваа година се венча со својот избраник Еван. Миранда и Еван…

Сакис Рувас се венча со својата долгогодишна девојкаЖивот
Венчавка

Сакис Рувас се венча со својата долгогодишна девојка

После 14 години заеднички живот со манекенката Катија Зуголи, со која има 4 деца, грчкиот пејач Сакис Рувас конечно се…

Оваа фотографија ќе ве натера да ја фрлите старата шминкаЖивот
Шокантно

Оваа фотографија ќе ве натера да ја фрлите старата шминка

Ако во чантата, несесерот или во бањата ја чувате старата шминка, после оваа фотографија ќе ја фрлите одма во корпата…

Џек открива начини за резервирање најефтини авионски кртиЖивот
Корисно

Џек открива начини за резервирање најефтини авионски крти

Џек Шелдон од Тексас, основач на сервисот „Jack’s Flight Club“ открива неколку начини за резервирање на што поевтини авионски летови. …

Како нашите ставови се менуваат за 101 денЖивот
Интересно

Како нашите ставови се менуваат за 101 ден

Секое чудо за 3 дена – кажува народната поговорка. Колку пати ви се случило после излегувањето од салон гордо да…

Животот на една жена во 8 забавни илустрацииЖивот
Интересно

Животот на една жена во 8 забавни илустрации

Да се биде жена не е воопшто лесно, но и те како е забавно. Сесили Дормеу во серија од забавни…

7 лоши навики за кои мислиме дека се добриЖивот

7 лоши навики за кои мислиме дека се добри

Сите знаеме дека алкохолот и цигарите во голема количина се лоши за нас, а здравата исхрана и активниот живот добри.…

( ВИДЕО ) Пијан дечко додава гориво, но си го заборавил автомобилотЖивот
Што ли го натерало на ова ?

( ВИДЕО ) Пијан дечко додава гориво, но си го заборавил автомобилот

Некогаш непредвидливо работите ќе искочат од контрола. Кога чашката веќе ја има својата примарна улога и  не е крив човеков…

(Видео) Жената со најголеми гради во Европа, сега сака најголем задникЖивот
Бизарно

(Видео) Жената со најголеми гради во Европа, сега сака најголем задник

Мартина Биг позната е како жена со најголеми гради во Европа, а од неодамна ги посети Соединетите Американски Држави со…