Наташа Беквалац за свадбата ќе потроши 30 000 евраЖивот
Вести

Наташа Беквалац за свадбата ќе потроши 30 000 евра

После долги шпекулации Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ официјално судбинското да ќе го кажат на роденденот на Наташа, на 25…

Вака им врати 5 годишно девојче на навредите за нејзината тежинаЖивот
Ги замолче сите

Вака им врати 5 годишно девојче на навредите за нејзината тежина

Децата со проблеми со дебелината најчесто се насочени кон насилство од врсници. Сепак, оваа девојка покажала дека знае како да…

(Видео) 101 причина да наздрави со СкопскоЖивот

(Видео) 101 причина да наздрави со Скопско

Роденден, именден, свадба и уште 101 причина да се наздрави со СКОПСКО. Погледнете го новиот спот на СКОПСКО, кренете ги…

Бруклин Бекам објави сет на фамилијарни фотографииЖивот
Екстра

Бруклин Бекам објави сет на фамилијарни фотографии

Бруклин Бекам објави сет на фамилијарни фотографии и со тоа го покажа својот талент, кој во минатото многу го критикуваа,…

Семејството Кардашијан донираше пола милион долари за жртвите од поплавитеЖивот
Браво

Семејството Кардашијан донираше пола милион долари за жртвите од поплавите

Семејството Кардашијан се најде меѓу најголемите донатори после страшните поплави кои минатите денови го погодија Хјустон и на десетици други…

Ана Николиќ: Ќерка ми е мојот најголем успехЖивот
Слатко

Ана Николиќ: Ќерка ми е мојот најголем успех

Ана Николиќ се породи пред три недели, кога на свет ја донесе ќерката Тара, а денес со јавноста прв пат…

5 модни трендови кои ќе ја одбележат оваа есенЖивот
Мода

5 модни трендови кои ќе ја одбележат оваа есен

Есента 2017 година ќе биде одбележана со впечатливи детали, како и ретро дезени кои го истакнуваат минатото и модата од…

Мејвис Л. Ванкзик доби 759 милиони долариЖивот

Мејвис Л. Ванкзик доби 759 милиони долари

Играч на лотарија од сојузната држава Масачусетс, доби 759 милиони долари откако во синоќешното извлекување погоди џекпот на „Пауербол“, второ…

Запознајте го братот на Вук КостиќЖивот
Занимливости

Запознајте го братот на Вук Костиќ

Вук Костиќ е еден од најбараните актери во Србија, но и покрај оваа титула тој не толку често зборува за…

Морган Фримен добитник на наградата за животно делоЖивот
Заслужена

Морган Фримен добитник на наградата за животно дело

Американскиот актер Морган Фримен ќе добие награда за животно дело на Американската асоцијација на филмски актери (САГ), објавија во вторникот.…