„Coca-Cola Активна зона“ и за ГостиварциЗдравје и Фитнес
Coca-Cola браво!

„Coca-Cola Активна зона“ и за Гостиварци

 Ново место за спорт и рекреација во Гостивар Гостивар од вчера стана дел од големиот проект на Coca-Cola и Пивара…

Црн напиток кој ќе ги намали вишок килограмитеЗдравје и Фитнес
Хит ова лето

Црн напиток кој ќе ги намали вишок килограмите

Црниот напиток во чаша е најдобар сојузник во борбата со вишокот килограми. Црната лимунада изгледа чудно, но е многу здрава,…

Битолски јогурт во кругот на познатите семејстваЗдравје и Фитнес

Битолски јогурт во кругот на познатите семејства

Веќе добро е познато дека Битолскиот јогурт е секогаш во кругот на семејството. Тој ги негува семејните вредности, традицијата и…

Има 74 години и изгледа феноменалноЗдравје и Фитнес
Баба за пример

Има 74 години и изгледа феноменално

Освен што ги чува внуците, 74-годишната баба Ребека Ланас води активен живот. Таа е инстукторка по зумба, а а ја…

Како до здрава кожа на лицето и телото?Здравје и Фитнес
Да почнеме!

Како до здрава кожа на лицето и телото?

Дефинитивно кожата на човечкото тело е најголмиот орган кој го поседуваме, но за жал не толку обрнуваме внимание на него,…

Здрави навики пред и по вежбање!Здравје и Фитнес
Интересно..

Здрави навики пред и по вежбање!

Се зафативте за здравите навики и вежбањето, а одличниот и напорен тренинг  се само мал дел од здравиот начин на…

Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola отворија Активна зона во ШтипЗдравје и Фитнес

Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola отворија Активна зона во Штип

Вчера во Штип беше отворена „Coca-Cola Активна зона“, донација од Пивара Скопје и од компанијата Coca-Cola, со што, всушност, започна…

Зошто е корисна боровинката?Здравје и Фитнес

Зошто е корисна боровинката?

Боровинката содржи антиоксиданси, особено флавоноиди, кои помагаат при заштита на телото од болести и здравствени ризици поврзани со стареењето.   Ова…

Јадете го ова пред спиење и ослабете без макаЗдравје и Фитнес
Исхрана

Јадете го ова пред спиење и ослабете без мака

Многу луѓе имаат проблеми со вишокот на килограми, а многу од нив се трудат проблемот да го решат така што…

Здрава скара за летните денови (ВИДЕО)Здравје и Фитнес
Ммм, вкусно!

Здрава скара за летните денови (ВИДЕО)

Скарата од лубеница не предизвикува чад, нема потреба од чистење, а истата изгледа многу интересно за сите нас и за…