Брокула – природен лек против дијабетисЗдравје и Фитнес
Ние уживаме во брокулата, а вие ?

Брокула – природен лек против дијабетис

Oд секогаш се знаеле благодетите на брокулата,а сега според најновата студија, брокулата содржи состојка која може да им помогне на…

Вежби за затегнување и обликување на задникотЗдравје и Фитнес

Вежби за затегнување и обликување на задникот

Ако секој ден одвоите време за вежбање, веќе за еден месец  ќе воочите значајни резулати во затегнатоста и изгледот на…

10 фитнес девојки кои вреди да ги следите на ИнстаграмЗдравје и Фитнес

10 фитнес девојки кои вреди да ги следите на Инстаграм

Од балерини до јога-инструкторки, овие девојки се вистинска фитнес-инспирација и со своите презгодни тела ќе ве натераат да го засакате…

Суплементи – Какви додатоци треба да користите и кога?Здравје и Фитнес

Суплементи – Какви додатоци треба да користите и кога?

  Познавањето на додатоците, односно суплементите е многу важно за да го извлечете максимумот од вашите вложени пари во истите,…

Совети за согорување масти и забрзување на метаболизмотЗдравје и Фитнес

Совети за согорување масти и забрзување на метаболизмот

Ако се обидувате да симнете некој килограм и да си ја подобрите формата, она што го јадете е од витално…

Како правилно да ги изведувате вежбите за стомачни мускулиЗдравје и Фитнес

Како правилно да ги изведувате вежбите за стомачни мускули

Сите посакуваат да ги покажат стомачните мускули на плажа за време на летото, но сепак малкумина ги вежбаат стомачните, а…

Тренинг за гради : Кои се најефикасните вежби за градите?Здравје и Фитнес

Тренинг за гради : Кои се најефикасните вежби за градите?

Се прашувате кои вежби се најдобри за развивање на вашите градни мускули? Ви ги издвојувам моите топ 5 кои можете…

Исхрана за зголемување на мускулната масаЗдравје и Фитнес

Исхрана за зголемување на мускулната маса

Вашето тело е машина која постојано се регенерира. Секоја минута од секој ден ги крши сопствените ткива и ги заменува…

Ново на zazabava.com: Фитнес 101 со Бојан!Здравје и Фитнес

Ново на zazabava.com: Фитнес 101 со Бојан!

Пресреќни сме што грижата за здравјето и физичкиот изглед повеќе не се само тренд во Македонија, туку прераснаа во начин…

Вежбањето стана модерна зависност слична на хероинот!Здравје и Фитнес

Вежбањето стана модерна зависност слична на хероинот!

Експертите предупредуваат дека новиот тренд на фитнес тренинзи е еден вид на зависност на модерното време. На пример, британската водителка…