Разубавете ја вашата празнична трпеза со триаголници од јаболка!Здравје и Фитнес
превкусно..

Разубавете ја вашата празнична трпеза со триаголници од јаболка!

Лиснатите триаголници со јаболка се идеален десерт за сите оние ситуации кога сакате да приготвите нешто брзо, а вкусно. Потребни…

Начини за согорување на калорииЗдравје и Фитнес
Применувајте ги1

Начини за согорување на калории

За согорување на калории дефинитивно најдобри се карди вежбите , а тоа може да го сторите на уште неколку начини.…

Намалува апетит, холестерол и притисок, зеленчук кој мора да се конзумира!Здравје и Фитнес
Нема да згрешите

Намалува апетит, холестерол и притисок, зеленчук кој мора да се конзумира!

Шпарглата или аспарагус е зеленчук богат со лековити својства, познат како чистач на телото. Има многу малку калории, витамини Б6,…

Намалете го ризикот од мозочен и срцев удар со порција сирење!Здравје и Фитнес
cheese lover

Намалете го ризикот од мозочен и срцев удар со порција сирење!

Љубителите на сирење, а и оние кои не се конзуматори дефинитивно ги знаат добрите придобивките од сирењето. Имено, новото истражување…

Моќните придобивки на бразилските ореви!Здравје и Фитнес
ммм вкусно и здраво

Моќните придобивки на бразилските ореви!

Она што секогаш треба да го имате во вашиот дом се бразилските ореви кои се богати со минерали и витамини,…

Помалку познати факти поврзани со влегувањето во формаЗдравје и Фитнес
Aпсолутно да!

Помалку познати факти поврзани со влегувањето во форма

Никогаш не е предоцна да влезете во форма, бидејќи вежбањето има многу физички и ментални придобивки, па доколку се решите…

Зачин кој помага во согорување на масните наслагиЗдравје и Фитнес
здраво и вкусно

Зачин кој помага во согорување на масните наслаги

Покрај досега познатите благодети од циметот, американските научници откриле дека тој содржи есенцијално масло кое го поттикнува метаболизмот, истовремено забрзувајќи…

Зошто е важно да имате цврст задник?Здравје и Фитнес

Зошто е важно да имате цврст задник?

Освен тоа што е секси и го подобрува впечатокот за целата фигура и кај жените и кај мажите 🙂 Со вежбите за…

Како на природен начин да се ослободите од главоболка?Здравје и Фитнес
Вреди да пробаме..

Како на природен начин да се ослободите од главоболка?

Поголемиот дел од луѓето посегнуваат по медикаменти за да ја спречат главоболката.  Постојат и природни начини преку кои можете да…

Здрави оброци за зголемување на енергијатаЗдравје и Фитнес
одлични идеи..

Здрави оброци за зголемување на енергијата

Покрај стимулансите како пијалоците кои содржат кофеин, исто така и храната игра голема улога во одржување на нивото на енергија…