Храна за подобар имунитетот!Здравје и Фитнес
вкусноо

Храна за подобар имунитетот!

Падот на температурите го сигнализира стартот на сезоната на настинки и грип,а телото може да го заштитиме и преку внес…

Џенифер Анистон го откри рецептот за смут кој ја одржува младоликаЗдравје и Фитнес

Џенифер Анистон го откри рецептот за смут кој ја одржува младолика

Џенифер Анистон на 48-годишна возраст изгледа навистина божествена, а многумина се прашуваат дали актерката има магичен еликсир што ѝ помага…

Како до безбедно и здраво вежбање на отворено во зима?Здравје и Фитнес
одлични совети

Како до безбедно и здраво вежбање на отворено во зима?

Вежбањето на студено време нема да ве разболи доколку ги преземете сите заштитни мерки за безбедно вежбање, а еве некои…

Со десет минути од оваа вежба согорувате 330 калорииЗдравје и Фитнес

Со десет минути од оваа вежба согорувате 330 калории

Доколку сакате да го обликувате целото тело, да ја подобрите вашата кардиоваскуларна кондиција и да согорите што повеќе калории, нема…

Неверојатната 10-годишна трансформација на пар се прошири како витусЗдравје и Фитнес

Неверојатната 10-годишна трансформација на пар се прошири како витус

Венди Џозеф и нејзиниот вереник Ден Хенеси од Њу Џерси, неодамна ја прославиле својата десетгодишна врска, а по тој повод…

Како до витка става и покрај многубројните обврски?Здравје и Фитнес
топ корисни совети

Како до витка става и покрај многубројните обврски?

Доколку и вие сте во трка со времето, работите осум до десет часа дневно, веројатно помислата за држење диета ви…

Како до мирен стомак за време на празниците?Здравје и Фитнес
Корисни совети!

Како до мирен стомак за време на празниците?

Колку и да сакаме да внимаваме на линијата за време на празниците консумираме помасна храна и тоа во големи количини.…

Прав детокс за организмот, црна лимонада!Здравје и Фитнес
Ќе пробаме..

Прав детокс за организмот, црна лимонада!

Последниве неколку денови, црната лимонада стана вистински хит и на Инстаграм иако на прв поглед може да изгледа необично и…

Џен Атор од “Women’s Health” открива која е магичната формула на луѓето со фит тело”Здравје и Фитнес

Џен Атор од “Women’s Health” открива која е магичната формула на луѓето со фит тело”

Дали е возможно да бидете фит без многу труд ќе ви одговори  Џен Атор, директорка за фитнес на сајтот “Women’s…

Согорувајте калории со помош на пешачење!Здравје и Фитнес
лесно и здраво

Согорувајте калории со помош на пешачење!

Регуларните кардиоваскуларни вежби го намалуваат ризикот од вообичаените заболувања и разни студии покажуваат дека 30-минутно пешачење 5 дена во неделата…