Едноставен напиток кој веднаш ќе ве спаси од мигрена!Здравје и Фитнес
вистина, вистина

Едноставен напиток кој веднаш ќе ве спаси од мигрена!

Стручњаците од областа на исхраната советуваат да направите домашно кафе без шеќер, во кој ќе треба да исцедите половина лимон…

Мекдоналдс воведува огромна промена во најпознатото мени!Здравје и Фитнес
ОДЛИЧНО

Мекдоналдс воведува огромна промена во најпознатото мени!

Најпознатиот ланец за брза храна во светот веќе со години има мени кои никогаш не го промениле. Едно од нив…

Подобро здравје и минус килограми со помош на една состојка..Здравје и Фитнес
Вреди да пробаме..

Подобро здравје и минус килограми со помош на една состојка..

Најзастапен протеин во нашето тело е колагенот и тој се наоѓа во мускулите, коските, кожата, крвните садови, тетивите и дигестивниот…

30 дневен третман за чистење на организмот!Здравје и Фитнес
здраво и вкусно

30 дневен третман за чистење на организмот!

Сркојдневниот современ живот повлекува со себе многу нездрав начин на исхрана, премногу алкохол, цигари и никаква физички активности кои организмот…

Подобро да појадувате пица отколку житарки!Здравје и Фитнес
НОВ НУТРИЦИОНИСТИЧКИ СОВЕТ!

Подобро да појадувате пица отколку житарки!

Челси Ејмер, нутриционистка од Њујорк истакнува дека “едно парче пица содржи повеќе маснотии, но значајно помалку шеќери од поголемиот дел…

Подобро здравје со помош на 8 мали трикови!Здравје и Фитнес
да ги почитуваме

Подобро здравје со помош на 8 мали трикови!

Доколку сакате да ги подобрите своите навики во исхраната, потрудете се да се придржувате до овие неколку едноставни совети: 1.…

Чаша здрав напиток кој ќе ви даде енергија за целиот ден!Здравје и Фитнес
превкусно..

Чаша здрав напиток кој ќе ви даде енергија за целиот ден!

Најдобриот и најздравиот појадок е конечно откриен, па ќе подготвите супер здрав и интересен пијалок без да потрошите многу пари…

Најдобар и најздрав зачин против холестеролот и притисокот!Здравје и Фитнес
толку вкусна и здрава

Најдобар и најздрав зачин против холестеролот и притисокот!

Мешавината на мед и куркума е позната како „златна“ мешавина, бидејќи куркумата содржи куркумин кој штити од 150 болести, додека…

Акаи бобинки за забрзан метаболизм и јак имунитетотЗдравје и Фитнес
Превкусни се..

Акаи бобинки за забрзан метаболизм и јак имунитетот

Трендовите во светот на храната често се менуваат, здравите навики се сега во мода, а акаи бобинките веќе подолго време…

Тренинг кој согорува калории и неколку часа по завршувањетоЗдравје и Фитнес
здрави и витки

Тренинг кој согорува калории и неколку часа по завршувањето

Тренинзите (High-intensity interval training) се тренинзи со висок интензитет во кратки интервали  и докажано трошат најмногу калории, а еве зошто задолжително…