Објавена е мапа на најнездрави земји во светотЗанимливости

Објавена е мапа на најнездрави земји во светот

Според новата студија на Clinic Compare, Чешката Република е најмалку здрава земја во светот, а првите десет земји заземаат девет…

Луис Фонси пристигнува во БелградЗанимливости
Музика

Луис Фонси пристигнува во Белград

Луис Фонси, сопственик на еден од најголемите хитови оваа година и најгледан видео запис на YouTube наречен Деспасито, на 24…

Ајфеловата кула ќе го одбележи својот 300-тиот милионски посетителЗанимливости
Прекрасно

Ајфеловата кула ќе го одбележи својот 300-тиот милионски посетител

Ајфеловата кула ќе го одбележи својот 300-тиот милионски посетител утре со серија концерти, бидејќи ова обележје е симбол на Париз…

Ова девојче „краде“ пуканки од принцот Хари (Видео)Занимливости
Слатко

Ова девојче „краде“ пуканки од принцот Хари (Видео)

Едно мало девојче, искусно и несвесно, „украле“ пуканки од принцот Хари, а видеото што се појави на еден натпревар го…

Дизни принцезите во модерно изданиеЗанимливости

Дизни принцезите во модерно издание

Цртежите на талентираната артистка Фернанда Суарез ги прикажуваат принцезите на Дизни во модерно издание, односно со облека и фризури кои се…

Ова е најследениот балкански пар на InstagramЗанимливости
На Instagram ги обожаваат

Ова е најследениот балкански пар на Instagram

Егзотични дестинации, најскапа облека и одлични фотографии, убавата Божена Лазаревиќ и донесоа популарност и огромен број следачи на Instagram. Но…

Ѕвезди кои тајно се венчааЗанимливости

Ѕвезди кои тајно се венчаа

Не сите се венчаваат класично, со роднини, пријатели и фотографии. Некои јавни личности одлучуваат да ја скријат својата свадба. И…

Светски познатиот ДиЏеј Соломун воодушевен од уметноста на македонскиот уметник Михаил Корубин!Занимливости
Соломун знае што е добро!

Светски познатиот ДиЏеј Соломун воодушевен од уметноста на македонскиот уметник Михаил Корубин!

Светски познатиот Ди Џеј, Соломун вчера вечерта имаше спектакуларен настап на скопско Водно каде имаше илјадници насмеани лици, задоволни гости…

Човечкиот Кен изјави – Можеби ќе го променам полот и ќе станам БарбиЗанимливости
Бизарно

Човечкиот Кен изјави – Можеби ќе го променам полот и ќе станам Барби

Родриго Алвес, познат на јавноста како човекот Кен, потрошил повеќе од 400.000 фунти за пластични операции за да изгледа како…

Дарси Лејн е победникот на Америка има талент 2017!Занимливости
Слатка, мала.

Дарси Лејн е победникот на Америка има талент 2017!

 Дарси Лејн ја засени втората финалистка Анџелика Хејл и ја освои титулата победник на шоуто Америка има талент 2017. Дарси ги воодушеви…