Неофицијално ова е најголемиот спинер во светотЗанимливости
Атракција

Неофицијално ова е најголемиот спинер во светот

Тони Фишер од британскиот град Ипсвич, кој минатата година го собори Гинисовиот рекорд правејќи ја најголемата рубикова коцка, ја претстави…

Млад просјак и дал одговор што ќе го памти цел животЗанимливости
Секоја чест

Млад просјак и дал одговор што ќе го памти цел живот

Луѓето кои немаат, даваат повеќе, како што Каролина Сантана (24) можела да види во својот пример. Каролина Сантана живее во…

Лесни и освежителни брзи коктели за летните денови!Занимливости
Ние ги пробавме..

Лесни и освежителни брзи коктели за летните денови!

За убаво освежување во текот на жешките летни денови на сите љубители на коктели, како и на сите останати кои сакаат…

9 илустрации за сите девојки кои се во врска со високи момциЗанимливости
Интересни факти

9 илустрации за сите девојки кои се во врска со високи момци

За многу жени, високите мажи се многу привлечни. Не, тој не е личност на која и велиш да ти дофати…

Новиот тренд на тетовирање го освои ИнстаграмЗанимливости
Интересно

Новиот тренд на тетовирање го освои Инстаграм

Белите тетоважи се релативно нов тренд и идеални се ако сакате тетоважа, а не сакате да бидат премногу забележани. Иако…

Човечкото тело од агол на дизајнерите и производителитеЗанимливости
Интересни факти

Човечкото тело од агол на дизајнерите и производителите

Некогаш мораме да се запрашаме како дизајнерите го гледааат човечкото тело. Туристичките автобуси очигледно се направени за хобити, смарт телефоните…

Јасмин Пети е успешна манекенка и мажЗанимливости
Интересно

Јасмин Пети е успешна манекенка и маж

Јасмин Пети денес е успешен светски модел, а најчесто работи на модни едиторијали и каталози. Никој не ни знае дека…

Домот на Ескобар денес претставува луксузно сместувањеЗанимливости
Ние би сакалe да престојуваме тука..

Домот на Ескобар денес претставува луксузно сместување

Луксузно сместување исполнето со уметнички дела кое го промовираат многу светски агенции е некогашната недвижнина на озлогласениот колумбиски нарко бос…

Најпривлечните политичарки низ светот (ФОТО)Занимливости
Дефинитивно крадат погледи..

Најпривлечните политичарки низ светот (ФОТО)

Во скоро секоја земја во светот преовладува демократијата и изедначените права на мажите и жените, но сепак во политичкиот свет…

Колку кафе е испиено во серијата Пријатели?Занимливости
Интересен податок

Колку кафе е испиено во серијата Пријатели?

Милиони гледачи на крајот од деведесетите и почетокот на двеилјадитите стрпливо ја чекаа секоја нова епизода од серијата „Пријатели“. Моника,…