Оглас за работа – стани влогер на Скопје Сити Мол

Од денес до 28.2.2018, Скопје Сити Мол го бара својот официјален влогер. Се бара идниот Џејк Пол, како што се…

Алкохолот е поштетен за мозокот од марихуаната?Занимливости
дали е можно?

Алкохолот е поштетен за мозокот од марихуаната?

Новата студија во кое истражување учествувале 850 возрасни и 430 тинејџери покажало дека алкохолот, но не и марихуаната, влијае на…

Рецепт за најкремастиот чоколаден колач во шолја!Занимливости
проверено!

Рецепт за најкремастиот чоколаден колач во шолја!

Дефинитивно го имаме најуспешниот рецепт за брзи колачи кои се приготвуваат во микробранова печка и имаат незаворавен вкус! Припремата трае…

“Old No. 7”: Џек Дениелс започна со производство на кафе со вискиЗанимливости
одлична вест

“Old No. 7”: Џек Дениелс започна со производство на кафе со виски

Џек Дениелс е дефинитивно еден од најпознатите алкохолни брендови и сигурни сме дека многу од вас го обожуваат легендарното виски…

Најсреќното место во светот станува уште поскапоЗанимливости

Најсреќното место во светот станува уште поскапо

Најсреќното место во светот станува уште поскапо, пишува Travel+Leisure. Дизниленд во Орландо, Флорида и Дизниленд во Анахајм, Калифорнија, ги зголемија…

Во Дубаи отворен нов највисок хотел во светотЗанимливости
ПРЕКРАСЕН!

Во Дубаи отворен нов највисок хотел во светот

Во авенијата на шеикот Зајед во Дубаи отворен е хотелот „Гевора“, највисокиот хотел на светот.Хотелот е кула во златна боја, со…

Принцот Хари и Меган Маркле откриле нови детали од венчавкатаЗанимливости
ИНТЕРЕСНО !

Принцот Хари и Меган Маркле откриле нови детали од венчавката

Принцот Хари и неговата свршеница, Меган Маркле, нови детали за својата венчавка на 19. мај, вклучувајќи го и тоа дека…

Внатрешноста на Apple паркот вреден 5 милијарди долариЗанимливости
ИСТО КАКО ДОМА

Внатрешноста на Apple паркот вреден 5 милијарди долари

Вработените во компанијата Apple се селат во новото седиште вредно 5 милијарди долари,во кампусот наречен Apple Park.Тие на Инстаграм ги…

Во Скопје Сити Мол се отвори Љубовна пошта!Занимливости
Одличен настан

Во Скопје Сити Мол се отвори Љубовна пошта!

Речиси во сите земји низ светот, на 14 февруари се одбележува Денот на вљубените. По тој повод, Скопје сити мол…

Google и Facebook имаат исти ставови за врските меѓу колегитеЗанимливости
Правилна одлука

Google и Facebook имаат исти ставови за врските меѓу колегите

Истражувањето на Career Builder, спроведено во 2017 година, покажа дека 41 проценти од работниците оствари средба со колеги, и дека…