Се заканува сончев факел на Земјата чии последици ќе бидат опасниЗанимливости
Страшно..

Се заканува сончев факел на Земјата чии последици ќе бидат опасни

Коронална експлозија се очекува да и се случи на Земјата кога светлоста на ѕвездите во моментот на оваа астрономска појава…

Која е голата девојка што шета низ Германија? (ВИДЕО)Занимливости
Kако од мајка родена..

Која е голата девојка што шета низ Германија? (ВИДЕО)

Последните неколку денови на интернет  се појавија две хит видеа во кои во германскиот град Ерфурт една девојка се шета…

Туристите разочарани, Малта без нејзиниот Азурен прозорец!Занимливости
Штета баш..

Туристите разочарани, Малта без нејзиниот Азурен прозорец!

Не престануваат негативните оценки на Trip Advisor од разочараните туристи коишто не слушнале дека прочуениот Азурен прозорец на Малта, некогашна…

Exit постави нов историски рекорд со максимални 215.000 посетителиЗанимливости
Браво Еxit!

Exit постави нов историски рекорд со максимални 215.000 посетители

EXIT 2017 постави нов рекорд на посетеност со историски максимум од 215.000 посетители и влезе во новата ера!  Овогодинешното издание…

Најдолгиот мост во светот од 55 км ќе биде во употреба до крај на 2017та година!Занимливости
Огромен е..

Најдолгиот мост во светот од 55 км ќе биде во употреба до крај на 2017та година!

После седум години, најдолгиот поморски мост на светот кој се протега на цели 55 километри меѓу Хонг Конг, Макао и…

(ВИДЕО) Русин заедно со своите пријателки – стриптизети им одржа лекција на банкарките како треба да се однесуваатЗанимливости
Откачени!

(ВИДЕО) Русин заедно со своите пријателки – стриптизети им одржа лекција на банкарките како треба да се однесуваат

Секој различно реагира кога е под стрес и нервозен,а честитите незадоволни клиенти во банка знаат да изреагираат и бурно, но…

Хрватите вовеле казни за непримерни туристи!Занимливости
Дали се согласувате?

Хрватите вовеле казни за непримерни туристи!

Хварскиот градоначалник, Рикардо Новак по неколку најави сега им објавил војна на неморалните туристи, па овој викенд на влезот во…

Google повторно ќе биде казнет!Занимливости
Треба повеќе да внимаваат..

Google повторно ќе биде казнет!

И покрај најголемата казна со која Европската Комисија го наложи= Google на крајот на јуни, на најголемиот онлајн пребарувач може…

Глумеа пријатели и парови во сериите, а во приватен живот не се поднесувааЗанимливости
Серии

Глумеа пријатели и парови во сериите, а во приватен живот не се поднесуваа

Уживавте да ги гледате на малите екрани, беа најдобри пријатели, парови во сериите, меѓутоа кога ќе се исклучеа камерите сета…

Дали би сте се занишале на 400 метри височина?Занимливости
Адреналински

Дали би сте се занишале на 400 метри височина?

Љубителите на природата, високите планини и длабоки кањони, но и адреналинот секако ќе биде од интерес атракцијата во Колорадо во…