Прашина од Месечината продадена за 1,8 милиони долариЗанимливости

Прашина од Месечината продадена за 1,8 милиони долари

Бела платнена торбичка која содржи трагови прашина од месечината продадена  на аукција во Њу Јорк за 1,8 милиони долари. Малата…

Ова се такси цените низ светотЗанимливости
Каде е најефтино?

Ова се такси цените низ светот

Сите сме се нашле во ситуација во која сме платиле малку повеќе за такси. Треба да знаете дека цените на…

Јунаците од цртаните филмови во 21 векЗанимливости
Интересно

Јунаците од цртаните филмови во 21 век

Популарниот британски илустратор од неодамна го воодушеви интернетот со својата најнова серија на илустрации под името Alt Disney. Талентиранит британец…

(Видео) Пет најневеројатни спасувања на животниЗанимливости
Секоја чест. Браво.

(Видео) Пет најневеројатни спасувања на животни

Денес животните многу лесно паѓаат во невољи. Често сме сведоци како дивите животни наоѓаат на препрека на модерниот свет и…

Се заканува сончев факел на Земјата чии последици ќе бидат опасниЗанимливости
Страшно..

Се заканува сончев факел на Земјата чии последици ќе бидат опасни

Коронална експлозија се очекува да и се случи на Земјата кога светлоста на ѕвездите во моментот на оваа астрономска појава…

Која е голата девојка што шета низ Германија? (ВИДЕО)Занимливости
Kако од мајка родена..

Која е голата девојка што шета низ Германија? (ВИДЕО)

Последните неколку денови на интернет  се појавија две хит видеа во кои во германскиот град Ерфурт една девојка се шета…

Туристите разочарани, Малта без нејзиниот Азурен прозорец!Занимливости
Штета баш..

Туристите разочарани, Малта без нејзиниот Азурен прозорец!

Не престануваат негативните оценки на Trip Advisor од разочараните туристи коишто не слушнале дека прочуениот Азурен прозорец на Малта, некогашна…

Exit постави нов историски рекорд со максимални 215.000 посетителиЗанимливости
Браво Еxit!

Exit постави нов историски рекорд со максимални 215.000 посетители

EXIT 2017 постави нов рекорд на посетеност со историски максимум од 215.000 посетители и влезе во новата ера!  Овогодинешното издание…

Најдолгиот мост во светот од 55 км ќе биде во употреба до крај на 2017та година!Занимливости
Огромен е..

Најдолгиот мост во светот од 55 км ќе биде во употреба до крај на 2017та година!

После седум години, најдолгиот поморски мост на светот кој се протега на цели 55 километри меѓу Хонг Конг, Макао и…

(ВИДЕО) Русин заедно со своите пријателки – стриптизети им одржа лекција на банкарките како треба да се однесуваатЗанимливости
Откачени!

(ВИДЕО) Русин заедно со своите пријателки – стриптизети им одржа лекција на банкарките како треба да се однесуваат

Секој различно реагира кога е под стрес и нервозен,а честитите незадоволни клиенти во банка знаат да изреагираат и бурно, но…