Славниот апартман во “Plaza Hotel” даден на продажба!#Убав живот

Славниот апартман во “Plaza Hotel” даден на продажба!

Малку апартмани можат да се пофалат со популарноста што ја има славниот “Astor Suite” апартман во “Plaza Hotel”, во Њујорк.…

Историска зграда во Берлин претворена во модерен дом#Убав живот

Историска зграда во Берлин претворена во модерен дом

Една од најстарите историски згради во Берлин, беше претворена во оригинален дом за семејство со три деца од страна на…

Модерна вила сокриена во шумата во Квебек#Убав живот

Модерна вила сокриена во шумата во Квебек

Опкружена со шума, вода и бескрајниот мир во Вал-дес-Монтс, во Квебек Канада, оваа викендичка која ѕирка од работ на карпите…

Црн метал и бетон за несекојдневно поткровје#Убав живот

Црн метал и бетон за несекојдневно поткровје

Кога помислувате на модерниот индустриски дизајн, сигурно не замислувате употреба на црниот метал во толкава мера. Токму тоа е она…

Италијански апартман со несекојдневен дизајн

Архитектите од студиото “AIM Studio” биле соочени со креативниот предизвик за уредување на апартман во поранешна канцелариска зграда во Милано,…

Ултра луксузна модерна вила со поглед на Пацификот#Убав живот

Ултра луксузна модерна вила со поглед на Пацификот

Иако сме навикнати да гледаме многу луксузни недвижнини каде живеат славните и богатите ширум светот, сепак оваа вила на “Ezequiel…

Романтичен апартман во француски стил во престолнината на џезот#Убав живот

Романтичен апартман во француски стил во престолнината на џезот

Овој апартман, сместен во престолнината на џез музиката Њу Орлеанс, е дизајниран од страна на Лиен Ухалт. Во него се…

Оваа канцеларија е совршен спој на романтика и гламур#Убав живот

Оваа канцеларија е совршен спој на романтика и гламур

Канцеларијата на основачката на блогот за мода, патувања и убавина “Margo & Me”, Џени Чиполети, може да се опише со…

Шармантен апартман во срцето на Стокхолм#Убав живот

Шармантен апартман во срцето на Стокхолм

Дуплекс апартманите некако станаа наш фаворит кога станува збор за дизајнот, особено кога се работи за светли и отворени простори.…

Шарено и модерно поткровје во Лондон#Убав живот

Шарено и модерно поткровје во Лондон

Сместено во стара фабрика во Лондон, ова шарено и весело поткровје е дизајнерско дело на “Cloud Studios”. Секој агол на…