Места кои љубителите на Game of Thrones би сакале да ги посетат!#Убав живот
Одлична тура

Места кои љубителите на Game of Thrones би сакале да ги посетат!

Популарната серија Game of Thrones која моментално се емитува седмата сезона, во најголем дел е снимана во Европа. Порталот liligo.com состави листа…

Ова се најубавите плажи на Тајланд#Убав живот
Рај на земјата

Ова се најубавите плажи на Тајланд

Тајланд има 8.000 км брег, па изборот е огромен. Уживање на сонце и фантастични плажи, а оние кои ќе одлучат…

Плажа во Грција која секогаш е различна#Убав живот
Преубаво

Плажа во Грција која секогаш е различна

Иако на полуостровот Касандра или првиот крак на Халкидики, далеку од најпосетениот агол на грчкиот брег, многумина не знаат дека…

10 најдобри места за патување сами#Убав живот

10 најдобри места за патување сами

Многу луѓе сакаат да патуваат со аранжмани на туристичките агенции, но има и такви кои на пат сакаат да идат…

Луксузната вила во која ќе живеат Бијонсе и Џеј Зи (ФОТО)#Убав живот
Вистински луксуз

Луксузната вила во која ќе живеат Бијонсе и Џеј Зи (ФОТО)

Откако славната пејачка Бијонсе на свет ги донесе близначињата, таа со нејзиниот сопруг Џеј Зи ќе одмараат и ќе го…

10 најбарани тури во светот#Убав живот
Прекрасни места

10 најбарани тури во светот

Познатиот сајт за патувања TripAdvisor ја објави листата на најпосакуваните тури и атракции во светот. Интересно е што римските знаменитости…

Легендарниот “мини облакодер”#Убав живот

Легендарниот “мини облакодер”

Оваа приказна датира речиси половина век, и станува збор за светски познатиот архитект Ричард Мејер и неговиот дизајн за белиот…

Tiffany&Co: елеганција во архитектурата#Убав живот

Tiffany&Co: елеганција во архитектурата

Зградата на “Tiffany&Co” е во срцето на сите Њујоркчани и е вистински синоним за елеганцијата на овој град. Зградата е…

Најоткачениот хотел на светот

Еден белгиски ентузијаст го направи еден од најчудните и најубавите хотели, каде што може да ја поминете ноќта во внатрешноста…

Уште еден чудесен хотел во Дубаи#Убав живот

Уште еден чудесен хотел во Дубаи

Хотелот “Meydan” има се што ви е потребно за луксузен престој во Дубаи. 227-те соби со поглед на тркачките патеки…