Ова се 10 најдобри музеи во светот#Убав живот
Вреди да се посети

Ова се 10 најдобри музеи во светот

Музејот на Митрополитот во Њујорк беше прогласен, трета година по ред, за најдобриот музеј во светот, пишува Daily Mail. Основан…

Најживописните улици на Земјата#Убав живот
Совршени

Најживописните улици на Земјата

Додека во некои градови постојат обични и тмурни градби, некои области се збогатени со фасади во боите на виножитото што…

Раскошниот дом на Ријана ( ФОТО )#Убав живот
Вистински раскош!

Раскошниот дом на Ријана ( ФОТО )

Како и сите останати ѕвезди, така и музичката ѕвезда Ријана има нова куќа во Холивуд за која од својот буџет…

Плажа на која шетаат стотина фламинга#Убав живот
Рај на земјата

Плажа на која шетаат стотина фламинга

Оваа рајска плажа е дефинитивно една од места во светот која би сакале да ја посетите. Се наоѓа во Аруба,…

Места кои љубителите на Game of Thrones би сакале да ги посетат!#Убав живот
Одлична тура

Места кои љубителите на Game of Thrones би сакале да ги посетат!

Популарната серија Game of Thrones која моментално се емитува седмата сезона, во најголем дел е снимана во Европа. Порталот liligo.com состави листа…

Ова се најубавите плажи на Тајланд#Убав живот
Рај на земјата

Ова се најубавите плажи на Тајланд

Тајланд има 8.000 км брег, па изборот е огромен. Уживање на сонце и фантастични плажи, а оние кои ќе одлучат…

Плажа во Грција која секогаш е различна#Убав живот
Преубаво

Плажа во Грција која секогаш е различна

Иако на полуостровот Касандра или првиот крак на Халкидики, далеку од најпосетениот агол на грчкиот брег, многумина не знаат дека…

10 најдобри места за патување сами#Убав живот

10 најдобри места за патување сами

Многу луѓе сакаат да патуваат со аранжмани на туристичките агенции, но има и такви кои на пат сакаат да идат…

Луксузната вила во која ќе живеат Бијонсе и Џеј Зи (ФОТО)#Убав живот
Вистински луксуз

Луксузната вила во која ќе живеат Бијонсе и Џеј Зи (ФОТО)

Откако славната пејачка Бијонсе на свет ги донесе близначињата, таа со нејзиниот сопруг Џеј Зи ќе одмараат и ќе го…

10 најбарани тури во светот#Убав живот
Прекрасни места

10 најбарани тури во светот

Познатиот сајт за патувања TripAdvisor ја објави листата на најпосакуваните тури и атракции во светот. Интересно е што римските знаменитости…