Седлоски го напушта Вардар!Спорт
Што се случува во Вардар?

Седлоски го напушта Вардар!

По Сергеј Самсоненко, инвеститор и сопственик на клубо кој објави дека го напушта клубот пред неколку дена, стигна информација од…

Како се снаоѓа Нејмар во ПСЖ?Спорт
Талент си е талент!

Како се снаоѓа Нејмар во ПСЖ?

Бразилецот Нејмар имаше одличен деби натпревар за ПСЖ на вчерашниот натпревар против екипата на Гинамп. Парижани славеа со 3:0 во…

Сергеј Самсоненко ја кажа причината поради која заминува од Вардар!Спорт
Јавноста во шок!

Сергеј Самсоненко ја кажа причината поради која заминува од Вардар!

Сергеј Самсоненко првиот човек на Вардар, на големо изненадување на јавноста потврди дека се повлекува од семејството Вардар. Големиот инвеститор…

Надал загуби од 18 годишно момче!Спорт
Пропушти шанса да биде прв!

Надал загуби од 18 годишно момче!

Денис Шаповлов 18 годишно момче со пресврт го победи фаворитот Рафаел Надал на турнирот во Монтреал. Рафаел Надал можеше да…

Јирген Клоп: Кутињо е непроценлив за ЛиверпулСпорт

Јирген Клоп: Кутињо е непроценлив за Ливерпул

Ливерпул во новата сезона влегува со големи очекувања по добрите резултати во претсезоната, останува уште прашањето околу Фелипе Кутињо. За…

Мурињо му го подари медалот на малото момче: Замислете како ми е кога губамСпорт

Мурињо му го подари медалот на малото момче: Замислете како ми е кога губам

За некои со фантастичен гест за некои со арогантен гест, ја напушти арената „Филип Втори“ подарувајќи го својот освоен медал…

Веројатни состави: Реал Мадрид и Манчестер ЈунајтедСпорт

Веројатни состави: Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед

По вчерашните тренинзи на двата гиганти, веќе се познати стартните состави за вечерашниот спектакл на „Телеком арената“ во Скопје. Реал…

Неутралната фан зона на плоштад „Македонија“ официјално е отворена за сите!Спорт
Oдлична замисла!

Неутралната фан зона на плоштад „Македонија“ официјално е отворена за сите!

Денес со почеток во 11.00 часот на плоштад „Македонија“ и официјално се отвори „неутралната фан зона“ подготвена од Град Скопје…

Како ќе се справат со тропските горештини фудбалерите на Манчестер Јунајтед и Реал МадридСпорт
Добродојдовте во пеколот!

Како ќе се справат со тропските горештини фудбалерите на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид

Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид ќе го одиграат одлучувачкиот натпревар во неподнослива жештина, пишуваат светските медиуми. Манчестер Јунајтед слетуваат на…

(ФОТО) Кристијано Роналдо потврди на социјалните мрежи дека доаѓа во СкопјеСпорт

(ФОТО) Кристијано Роналдо потврди на социјалните мрежи дека доаѓа во Скопје

Кристијано Роналдо доаѓа во Скопје, Кристијано и ќе биде дел од спектаклот на „Филип Втори“ Арената.   Големиот Роналдо на…