(ФОТО) На интернет се појави слика од Алекс Сандро во друг тим?!Спорт

(ФОТО) На интернет се појави слика од Алекс Сандро во друг тим?!

Алекс Сандро, од Јувентус, се најде на фотографија на која е презентиран во нов фудбалер на шампионот на Англија, Челси.…

Шпанските кошаркарки се новите европски шампиониСпорт
Шпанците се секогаш број 1.

Шпанските кошаркарки се новите европски шампиони

Кошаркарките на Шпанија заслужено ја освоија европската титула и е е новиот европски шампион. Тие во финалето на Европското првенство…

Големиот Федерер со нова титула, деветта во Хале!Спорт
Eден и едеинствен Федерер

Големиот Федерер со нова титула, деветта во Хале!

Роџер Федерер по деветти пат заминува со трофеј од турнирот во Хале. Швајцарецот во денешното финале го совлада Александар Зверев…

Металург по осми пат во Лигата на ШампионитеСпорт
Македонија е спортска држава!

Металург по осми пат во Лигата на Шампионите

Македонија и оваа сезона ќе има два претставници во најелитното ракометно европско натпреварување, Лигата на Шампионите.Денес стигна и официјална потврда…

Иџе Стефановски пред нов предизвик во ПортугалијаСпорт
Иџе е број 1!

Иџе Стефановски пред нов предизвик во Португалија

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе се спрема за неговиот нов предизвик бидејќи во блиска иднина го очекуваат две трки…

Порака од големиот Фиго: Никој не е незаменлив, па ниту Роналдо!Спорт

Порака од големиот Фиго: Никој не е незаменлив, па ниту Роналдо!

Сонародникот на Кристијано Роналдо, и некогаш играч на двата најголеми шпански клубови смета дека Реал може да се снајде при…

25 годишниот Хамес не сака во Реал !Спорт
Mилан или Манчестер Јунајтед ?

25 годишниот Хамес не сака во Реал !

Хамес Родригез е на излезна врата од „Сантиаго Бернабеу“ бидејќи не е во плановите на Зинедин Зидан за следната сезона.…

Перо Антиќ ќе се појави на првата прозивка!Спорт

Перо Антиќ ќе се појави на првата прозивка!

Селекторот на Македонија, Јорданчо Давитков ја одржа првата прес-конференција, десет години по неговото заминување од нашата држава на печалба во…

Големиот Роналдо затајувал данокСпорт
Дали е сепак невин ?

Големиот Роналдо затајувал данок

Кристиано Роналдо ќе се појави пред суд за да докаже дека е невин по обвинувањето за затајување данок, а медиумите…

Македонија во вториот барабан во ждрепката за ЕП 2018Спорт
Им држиме среќа..

Македонија во вториот барабан во ждрепката за ЕП 2018

Ракометната машка репрезентација на Македонија е сместена во вториот барабан во ждрепката за ЕП 2018 година, а таму се уште…