Саутемптон е подготвен за продажба на Ван Дијк!Спорт
Паметна одлука

Саутемптон е подготвен за продажба на Ван Дијк!

Премиерлигашот Ливерпул во минатиот трансфер преоден рок имаше желба да ја засили дефанзивната линија со стопер со тоа што изборот…

Јуп Хејнкес сепак не останува во Баерн Минхен!Спорт
Време му е за одмор...

Јуп Хејнкес сепак не останува во Баерн Минхен!

Искусниот германски тренер Јуп Хејнкес ја отфрли можноста да остане во Баерн Минхен после истекувањето на „привремениот договор“. Хејнкес се…

Перо Антиќ: Колективно одигравме лош натпреварСпорт
Вести

Перо Антиќ: Колективно одигравме лош натпревар

Перо Антиќ, по поразот од ЦСКА вечерва во Белград, потенцираше дека сите заедно и колективно, одиграле лош натпревар, но дека…

Златан Ибрахимовиќ ќе се врати на теренотСпорт
Вести

Златан Ибрахимовиќ ќе се врати на теренот

Златан Ибрахимовиќ ќе се врати на теренот пред почетокот на новата година. Златан е лав, вистински борец. Целото време беше…

Серхио Рамос го чека Нејмар во Реал Мадрид!Спорт

Серхио Рамос го чека Нејмар во Реал Мадрид!

Бразилецот Нејмар минатото лето ја шокираше фудбалската јавност откако одлучи да се пресели во редовите на париски ПСЖ. Нејмар се…

Каземиро: Нејмар е одличен играчСпорт
Вести

Каземиро: Нејмар е одличен играч

Каземиро го сподели своето мислење за можниот трансфер на напаѓачот ПСЖ, Нејмар. Тој е ѕвезда. Тој знае што прави. Нејмар…

Манчестер Јунајтед се соочува со проблеми околу новиот договор на Маруан ФелаиниСпорт
Вести

Манчестер Јунајтед се соочува со проблеми околу новиот договор на Маруан Фелаини

Фудбалскиот клуб Манчестер Јунајтед се соочува со проблеми околу новиот договор на белгискиот репрезентативец, Маруан Фелаини. Претставници на клубот се…

Арсен Венгер ќе даде се за да остане во Арсенал!Спорт
љубов кон работата..

Арсен Венгер ќе даде се за да остане во Арсенал!

Тренерот на лондонски Арсенал, Арсен Венгер нема намера да се повлече од тренерската позиција на „Емирати“. Долгогодишниот тренер на англискиот…

Шведска вчера го сруши студиото на ЕуроспортСпорт
Вести

Шведска вчера го сруши студиото на Еуроспорт

Фудбалерите на Шведска вчера во Милано одигра 0:0 со Италија во плеј-офот за СП. По завршувањето на дуелот почна прославата…

Македонската фудбалска репрезентација со победа над ЛихтенштајнСпорт
Браво

Македонската фудбалска репрезентација со победа над Лихтенштајн

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години денеска забележа убедлива победа од 6-0 против селекцијата на Лихтенштајн. Оваа селекција веќе има…