Серхио Рамос го чека Нејмар во Реал Мадрид!Спорт

Серхио Рамос го чека Нејмар во Реал Мадрид!

Бразилецот Нејмар минатото лето ја шокираше фудбалската јавност откако одлучи да се пресели во редовите на париски ПСЖ. Нејмар се…

Каземиро: Нејмар е одличен играчСпорт
Вести

Каземиро: Нејмар е одличен играч

Каземиро го сподели своето мислење за можниот трансфер на напаѓачот ПСЖ, Нејмар. Тој е ѕвезда. Тој знае што прави. Нејмар…

Манчестер Јунајтед се соочува со проблеми околу новиот договор на Маруан ФелаиниСпорт
Вести

Манчестер Јунајтед се соочува со проблеми околу новиот договор на Маруан Фелаини

Фудбалскиот клуб Манчестер Јунајтед се соочува со проблеми околу новиот договор на белгискиот репрезентативец, Маруан Фелаини. Претставници на клубот се…

Арсен Венгер ќе даде се за да остане во Арсенал!Спорт
љубов кон работата..

Арсен Венгер ќе даде се за да остане во Арсенал!

Тренерот на лондонски Арсенал, Арсен Венгер нема намера да се повлече од тренерската позиција на „Емирати“. Долгогодишниот тренер на англискиот…

Шведска вчера го сруши студиото на ЕуроспортСпорт
Вести

Шведска вчера го сруши студиото на Еуроспорт

Фудбалерите на Шведска вчера во Милано одигра 0:0 со Италија во плеј-офот за СП. По завршувањето на дуелот почна прославата…

Македонската фудбалска репрезентација со победа над ЛихтенштајнСпорт
Браво

Македонската фудбалска репрезентација со победа над Лихтенштајн

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години денеска забележа убедлива победа од 6-0 против селекцијата на Лихтенштајн. Оваа селекција веќе има…

Италија вечерва на Сан Сиро го игра мечот на нивните животиСпорт
Вести

Италија вечерва на Сан Сиро го игра мечот на нивните животи

Италија вечерва на Сан Сиро го игра мечот на нивните животи, или меч за преживување на агонијата и очајот кој…

УЕФА би можела да го исфрли ПСЖ од Лигата на ШампионитеСпорт
Вести

УЕФА би можела да го исфрли ПСЖ од Лигата на Шампионите

УЕФА ќе го проверува буџетот на ПСЖ по огромните трансфери кои францускиот тим ги направи во 2017 година. Во летниот…

Што очекува Кутињо од Ливерпул?Спорт
убаво кажано..

Што очекува Кутињо од Ливерпул?

Бразилскиот интернационалец, Филипе Кутињо испрати јасна порака кога е во прашање неговиот престој и иднина во Ливерпул. Офанзивниот фудбалер долго…

Македонија триумфираше над Норвешка со 2 – 0!Спорт
Само победи!

Македонија триумфираше над Норвешка со 2 – 0!

Македонската А фудбалска репрезентација со триумф над Норвешка од 2-0 ја заокружи оваа успешна календарска година. „Црвено-жолтите“ во четвртиот меѓусебен…