Јовиќ потпиша две години во Баерн!Спорт
Добро појачување!

Јовиќ потпиша две години во Баерн!

Стефан Јовиќ, досегашен плејмејкер на Црвена звезда, , потпишал двегодишен договор со минхенски Баерн, објави германскиот портал „Баскетбол“. Јовиќ имаше…

Радикални промени во Р.К. Вардар!Спорт
Дали ќе има и промени во составот?

Радикални промени во Р.К. Вардар!

По успехот на ракометниот клуб Вардар и неуспехот кој во квалификациите за пласман на Европското првенство го доживеа машката ракометна…

И официјално, Ибрахимовиќ останува на „Олд Трафорд“Спорт
Очекуваме брз опоравак!

И официјално, Ибрахимовиќ останува на „Олд Трафорд“

Бројката која минатата сезона беше резервирана за Златан Ибрахимовиќ, сега ќе биде за Ромелу Лукаку кој е  новото засилување на…

Влатко Гроздановски ги бодри Вардарци во Малме!Спорт
Одлична поддршка!

Влатко Гроздановски ги бодри Вардарци во Малме!

Македонскиот фудбалски шампион, Вардар, вечерва ќе го одигра својот прв натпревар од второто квалификациско коло за групната фаза на Лигата…

Охриѓанецот Џеди Осман во тим со Леброн ЏејмсСпорт
Навиваме за новото НБА дуо

Охриѓанецот Џеди Осман во тим со Леброн Џејмс

Џеди Осман се најде во центарот на вниманието на американската спортска јавност поради шпекулациите кои е појавија во изминативе денови,…

Евертон се спрема за шампионски тим: Руни и Рамиреш, на ред е да пристигне и БентекеСпорт
Време е за нов шампион

Евертон се спрема за шампионски тим: Руни и Рамиреш, на ред е да пристигне и Бентеке

Евертон веќе работи на целиот случај и со продажбата на Ромелу Лукаку на Манчестер јунајтед за сума од 75 милиони…

Хамес Родригез е дел од Баерн МинхенСпорт
Конечно!

Хамес Родригез е дел од Баерн Минхен

Тоа што медиумите го најавија вчера, денес доби официјална потврда – Хамес Родригез е нов играч на Баерн Минхен. Хамес беше…

Надал отпадна Милер петти сет славеше над ШпанецотСпорт
Легендарен натпревар

Надал отпадна Милер петти сет славеше над Шпанецот

Големиот Рафаел Надал е првото големо име кое доживеа елиминација на Вимблдон од Жил Милер која вчера во маратонски меч…

Фудбалерите на Вардар пристигнаа во МалмеСпорт
Им држиме среќа..

Фудбалерите на Вардар пристигнаа во Малме

Нашите вардарци пристигнаа во шведскиот град, Малме, каде утре го играат првиот натпревар од второто квалификациско коло од Лигата на…

Дали Тиему Бакајоко оди во Манчестер Јунајтед?Спорт
Добар трансфер..

Дали Тиему Бакајоко оди во Манчестер Јунајтед?

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, има намера на својот поранешен клуб Челзи да му „украде“ уште еден играч. Откако…