Македонската апликација When in X повторно се најде меѓу најдобрите стартапи во ЕвропаСпорт

Македонската апликација When in X повторно се најде меѓу најдобрите стартапи во Европа

Авантуристичкиот дух на апликацијата посветена на патувањата – When in X, повторно ја освојува Европа. По успешниот настап на најголемата…

Милан се огласи за „заминувањето“ на БонучиСпорт
има една вистина!

Милан се огласи за „заминувањето“ на Бонучи

Милан дефинитивно нема добро резултати оваа сезона и покрај сериозните вложени средства во летниот преоден рок, а тоа секако има…

Вардар ќе настапува без двајца од своите интернационалциСпорт
Вести

Вардар ќе настапува без двајца од своите интернационалци

Вардар во пролетниот дел од шампионатот ќе настапува без двајца од своите интернационалци. Џамбул Џигаури и Итало Хозе Оливеира Дос…

Дали Роналдо го пропушта Ел Класико?Спорт
Зарем е можно?

Дали Роналдо го пропушта Ел Класико?

Настапот на најдобриот фудбалер на светот за 2017-та година, Кристијано Роналдо на Ел Класико е под знак прашалник. Португалецот има…

Управата на Милан ќе ги казни своите фудбалери!Спорт
дали е потребно?

Управата на Милан ќе ги казни своите фудбалери!

По поразот од втората најслаба екипа во Серија А – Верона од 3:0, дополнително ги налути челниците на Милан и…

Ливерпул оствари убедлива победаСпорт
Вести

Ливерпул оствари убедлива победа

Ливерпул оствари исклучително важна и убедлива победа на гостувањето кај Борнемут каде славеше со 4-0. Со овој триумф, црвените станаа…

Ули Хенес не ја исклучува можноста од ангажман на скапи играчиСпорт
Вести

Ули Хенес не ја исклучува можноста од ангажман на скапи играчи

Ули Хенес не ја исклучува можноста од ангажман на скапи играчи во зимскиот преоден рок. Според него, Баварците можат да…

Ел Класико нема ништо да реши за состојбата на Барселона!Спорт
вистина..

Ел Класико нема ништо да реши за состојбата на Барселона!

Луис Суарез изјави дека предстојниот натпревар на Барселона против големиот ривал Реал Мадрид нема ништо да реши околу трката за…

Со кого сака да се соочи Пике во ЛШ?Спорт
искрено си кажа

Со кого сака да се соочи Пике во ЛШ?

Дефанзивецот Жерард Пике со неговата Барселона бележи резултати на ниво во оваа сезона со тоа што е видливо дека каталонците…

Скоти Пипен смета дека Леброн Џејмс до крајот на кариерата ќе го надмине Мајкл ЏорданСпорт
Вести

Скоти Пипен смета дека Леброн Џејмс до крајот на кариерата ќе го надмине Мајкл Џордан

Скоти Пипен, смета дека Леброн Џејмс до крајот на кариерата во многу сегменти ќе го надмине големиот Мајкл Џордан. Исто…