Мурињо незадоволен од своите играчиСпорт
Вести

Мурињо незадоволен од своите играчи

Јунајтед славеше против Брајтон со 2:0, но и покрај победата, тренерот Жозе Мурињо беше многу незадоволен од играта, а посебно…

Шумахер никогаш нема да се опорави!Спорт

Шумахер никогаш нема да се опорави!

Познатиот неврохирург Колин Шеф откри стравични прогнози за здравствената состојба на Михаел Шумахер. Тој тврди дека поранешниот Ф1 возач никогаш…

Џеко подготвен, со нетрпение ја очекува битката со Барселона!Спорт
ќе видиме колку се спремни

Џеко подготвен, со нетрпение ја очекува битката со Барселона!

Во Нион веднаш по завршувањето на осминафиналната фаза во Лигата на шампионите се одржа ждрепката за четвртфиналето во кое во…

УЕФА јавно ги објави платите на своето раководство!Спорт
''сиромаштија''

УЕФА јавно ги објави платите на своето раководство!

Европската фудбалска федерација (УЕФА) јавно ги соопшти примањата на членовите на раководството, со што стана јасно дека претседателот Александар Чеферин…

Осака и Касаткина ќе се борат за титулата на мастерсот во Индијан ВелсСпорт
Екстра

Осака и Касаткина ќе се борат за титулата на мастерсот во Индијан Велс

Наоми Осака и Дарија Касаткина ќе се борат за титулата на мастерсот во Индијан Велс. Осака во полу-финалето ја победи првата носителка…

Федерер и Дел Потро се натпреваруваат во финалето на тенискиот МастерсСпорт
Вести

Федерер и Дел Потро се натпреваруваат во финалето на тенискиот Мастерс

Роџер Федерер и Хуан Мартин дел Потро ќе играат во финалето на тенискиот Мастерс во Индијан Велс, САД. Ова е…

Клоп пресреќен по победата, но не ја испушти шансата да прокоментира и за МурињоСпорт
Вести

Клоп пресреќен по победата, но не ја испушти шансата да прокоментира и за Мурињо

Менаџерот на Ливерпул беше пресреќен по големата победа денеска против Ватфорд со 5:0, па беше расположен да коментира за се…

Левандовски заминува во Реал Мадрид!Спорт
Нека му е со среќа!

Левандовски заминува во Реал Мадрид!

Фудбалскиот менаџер Пини Захави и Хосе Анхел, „десната рака“ на претседателот на Реал, Флорентино Перез за само два состанока успеале…

Караско несебично му го спаси животот на ГаитанСпорт
добар потег

Караско несебично му го спаси животот на Гаитан

Атлетико го надомести она што го загуби со испаѓањето од Лигата на шампионите преку трансферите на Јаник Фереира Караско и Нико…

Атаман прогласен за тренер со најмногу порази во историјата на ЕвролигатаСпорт
Екстра

Атаман прогласен за тренер со најмногу порази во историјата на Евролигата

Ергин Атаман од вчера е сопственик на неславен рекорд, тренер со најмногу порази во историјата на Евролигата. Ефес во четвртокот…