Toни Цетински се збогува од ЗагребШоу бизнис и трач

Toни Цетински се збогува од Загреб

Популарниот Тони Цетински си заминува од Загреб, градот во кој помина повеќе од половина од својот живот. Тој се враќа…

Што се случува кога пејачката Кеша дури три пати го замолува познатиот комичар дали може да го прегрне?Шоу бизнис и трач

Што се случува кога пејачката Кеша дури три пати го замолува познатиот комичар дали може да го прегрне?

Некои познати личности едноставно не сакаат странци да ги гушкаат во јавност, а тоа го покажа и познатиот комичар Џери…

Необичната вратоврска пеперутка на актерот Милош БиковиќМода и убавина

Необичната вратоврска пеперутка на актерот Милош Биковиќ

Откако се преорентира на кариерата во Русија, Милош Биковиќ се поретко го гледаме во српските медиуми. Меѓутоа, голем дел од…

Лоши реакции за видео записот на Сека АлексиќШоу бизнис и трач

Лоши реакции за видео записот на Сека Алексиќ

По рецептот кој пред неколку години го постави Бијонсе, визуелниот албум стана стандарт во светот на музиката. Меѓутоа, за разлика…

Парис Хилтон стана бринета и е непрепознатливаШоу бизнис и трач

Парис Хилтон стана бринета и е непрепознатлива

Плава коса, плишана тренерка, куче кое ‘ѕирка’ од торбата, сите овие работи се заштитни знакови на најпопуларната размазена богаташка Парис…

Клои е загрижена после посетата на гинекологШоу бизнис и трач

Клои е загрижена после посетата на гинеколог

Клои Кардашијан доби не баш убави вести по посетата на докоторот Анди Хуанг, специјалист за плодност. “Ова се фоликули, тие…

Бритни Спирс во Јапонија патува со возШоу бизнис и трач

Бритни Спирс во Јапонија патува со воз

Бритни Спирс во Токио пред неколку дена не така славно ја започна својата светска турнеја. Таа моментално се наоѓа во…

Ќерката на Николија и Реља има проблеми со бубрезитеШоу бизнис и трач

Ќерката на Николија и Реља има проблеми со бубрезите

Николија Јовановиќ и Реља Поповиќ вчера во попладневните часови ја однесоја својата ќерка Реа во Универзитетската детска клиника во Белград…

Сека Алексиќ ужива покрај базенШоу бизнис и трач

Сека Алексиќ ужива покрај базен

После обврските кои ги имаше со промоција на албумот Кома и секојдневните моменти кои ги има со синот Јаков, пејачката…

Дали новата песна на Тајга е за Кајли Џенер?Шоу бизнис и трач

Дали новата песна на Тајга е за Кајли Џенер?

Дали Тајга конечно прозборе за врската и раскинувањето со Кајли Џенер? Така барем мислат оние кои ја слушнаа неговата нова…