Криси Тиган и Џон Леџенд го очекуваат второто детеШоу бизнис и трач
Честитки

Криси Тиган и Џон Леџенд го очекуваат второто дете

Криси Тиган и Џон Леџенд кој на 14 септември ја прославија 4 годишнината од бракот, го чекаат второто дете, соопшти…

Сопругата на Лаферти снимена во авион, но не со негоШоу бизнис и трач

Сопругата на Лаферти снимена во авион, но не со него

Сопругата на Кајл Лаферти, напаѓач на Северна Ирска, сега е на местото на сексуалните обвинувања. Имено, моделот Ванеса Лаферти е…

Бијонсе за само година дена заработи премногу милиони!Шоу бизнис и трач
Листа на најплатени пејачки

Бијонсе за само година дена заработи премногу милиони!

Во последните две години, Тејлор Свифт беше прва на листата на најплатените пејачи. Оваа година, таа беше заменета со поп-дивата…

Амбросио во прегратките на највисокиот кошаркар од СрбијаШоу бизнис и трач

Амбросио во прегратките на највисокиот кошаркар од Србија

На профилот на Бобан Боби Марјановиќ, кошаркар на Србија, постојано има објави на фотографии со своите колеги, но неговата последна…

Нити згодното тело не ја спаси од лошите критикиШоу бизнис и трач
Модно промашување

Нити згодното тело не ја спаси од лошите критики

Хелен Бригс е позната личност на МТВ во Британија. Но, исто така, девојката која впечатливо и неизбришливо остава трага каде…

Селена го смени и момчето и изгледот целосноШоу бизнис и трач
Баш добро и стои

Селена го смени и момчето и изгледот целосно

Пејачката Селена Гомез беше запазена на American Music наградите во Лос Анџелес. Изгледот на слатката мала бринета се промени целосно. Таа…

Емина Јаховиќ со нов видео запис за песната КармаШоу бизнис и трач
Нов видео запис

Емина Јаховиќ со нов видео запис за песната Карма

Една од најпознатите пејачки од српската естрада продолжи да ги изненадува своите фанови, овој пат со нов видео запис за…

Дијана Рос со награда за животно достигнување!Шоу бизнис и трач
Заслужено!

Дијана Рос со награда за животно достигнување!

Една од најголемите икони на музичката индустрија,Дајана Рос, која беше на врвот на светските топ листи  во текот на 60-тите…

Како не треба да изгледате на црвениот тепих?Шоу бизнис и трач
А изгледала прекрасно!

Како не треба да изгледате на црвениот тепих?

Преубавата шпанска водителка, 33-годишната Адријана Абениа, дошла спремна ама доживеала тотална катастрофа на црвениот тепих, за време на доделувањата на…

Хајди Клум ги остави следачите на Инстаграм без зборови со нејзиното селфиШоу бизнис и трач
Екстра

Хајди Клум ги остави следачите на Инстаграм без зборови со нејзиното селфи

Додека многу таблоиди се занимаваат со нејзиниот љубовен живот, Хајди Клум ни покажа дека таа тема воопшто не ја интересира.…