„Движи се за здравје“ започна од денесНастани

„Движи се за здравје“ започна од денес

Денеска на платото пред фонтаната „Лотос“ во Градскиот парк ќе се одржат забавно – рекреативни игри под мотото „Движи се за здравје“…

Вино Скоп 20-24 септемвриНастани
20.09-24.09

Вино Скоп 20-24 септември

Да ја дочекаме есента заедно! Од 20 до 24 септември во Скопје ќе се одржи 11-тото издание на реномираниот фестивал…

End Of The Summer – DJ Tanimed & DJ Andrej MicajkovНастани
22.09

End Of The Summer – DJ Tanimed & DJ Andrej Micajkov

Дата:  22.09 Локација MAMBO Caffe – Park Aerodrom 1000 Skopje Време 18:00 – 00:00 Да го испратиме последното зајдисонце од ова…

Дознајте што се’ ќе се случува на третото издание на Health, Fitness & Wellness Expo!Настани

Дознајте што се’ ќе се случува на третото издание на Health, Fitness & Wellness Expo!

Веќе ги најавивме новите датуми 23-24 септември и новата локација – Градски парк, терени Работнички, па време е да дознаете…

Денови на естонска кујна во Дистрикт бар и ресторанНастани

Денови на естонска кујна во Дистрикт бар и ресторан

Пушен сом со кавијар од пастрмка, супа од цвекло и суво грозје, бавно готвени говедски образи со глазура од десертно…

Coca-Cola HBC и Пивара Скопје го потврдија статусот светски лидери во одржлив развојНастани
Честитки!

Coca-Cola HBC и Пивара Скопје го потврдија статусот светски лидери во одржлив развој

Пивара Скопје, заедно со останатите членки на Coca-Cola HBC групацијата и оваа година го освоија првото место во светската индустрија…

Ewopharma се приклучи со донација на “Мрдни со прст и донирај училишен прибор!”Настани

Ewopharma се приклучи со донација на “Мрдни со прст и донирај училишен прибор!”

Летото сè уште не е завршено! На 10 септември на Школка во Градскиот парк во Скопје се одржа супер настанот “Мрдни…

Саем за мажи „И мажите можат“ во „Јавна соба“ на 16ти септемвриНастани
Нема дискриминација

Саем за мажи „И мажите можат“ во „Јавна соба“ на 16ти септември

Во локалот „Јавна соба“ на 16 септември, сабота, ќе се одржи саемот за мажи, „И мажите можат“. Саемот за мажи „И…

Заврши супер летната забава „Супер Скопје“Настани
Настан за секоја генерација!

Заврши супер летната забава „Супер Скопје“

По исполнети четири викенди по ред, вчера вечер со настап на повеќе изведувачи на Боемската улица во Дебар Маало заврши…

Genius Of Art [G.O.A]Настани

Genius Of Art [G.O.A]

Локација: ►►►► Genius Of Art 09.09.2017 | Куманово ◄◄◄ 42°13’07.8″N 21°49’01.6″E 42.218840, 21.817123 Време: 22:00 Дата: 09.09 По подолго време…