Утре, во 21 часот започнува  фестивалот „Охридско лето“Настани
Настан кој вреди да се посети

Утре, во 21 часот започнува фестивалот „Охридско лето“

На отворената атрактивна сцена од Античкиот театар во Охрид, утревечер во 21 часот свечено ќе биде отворен фестивалот „Охридско лето“,…

Д Фестивал 2017Настани
14.07-16.07

Д Фестивал 2017

♥ Д ФЕСТИВАЛ 2017 ♥ Единствениот летен open-air музички фестивал во Македонија годинава ќе се одржува од 14-ти до 16-ти…

Како гори Петроварадинската тврдина?Настани
Сигурно ќе биде јака журка!

Како гори Петроварадинската тврдина?

Четвртата вечер на фестивалот Егзит е резервирана за електронската музичка сцена каде светскиот познат хитмејкер Дјук Думонт има закажан настап…

White Sensation Beach Festival на 22 Јули во ПреспаНастани
Се најавува добра забава!

White Sensation Beach Festival на 22 Јули во Преспа

Oд 5ти јули преку продажната мрежа на Купи Карти За Се по цена од 120 ден промотивно до 20.07, а…

Вино на штиклиНастани
30.06 | 19:00 - 01:00

Вино на штикли

Дата и време 30.06 | 19:00 – 01:00 Локација: Форца, Скопје Како дел од негувањето и ширењето на винската култура…

Вечерва во Битола „Забрањено пушење”Настани
Битолчани ќе имаат убава забава..

Вечерва во Битола „Забрањено пушење”

Вечерва, на Битола на Широк сокак, во 21 часот ќе настапат  култните „Забрањено пушење” . Настап ќе имаат и македонскиот реге…

„Чик Кориа електрик бенд “ во СкопјеНастани
Настан за сите љубители на џезот!

„Чик Кориа електрик бенд “ во Скопје

„Чик Кориа електрик бенд“, легендарен џез состав предводен од култниот џез пијанист,  на втори јули ќе гостува во Скопје во „Метрополис арена“.Концертот е…

Над 50 музички артисти на Д Фестивал!Настани
Ние одиме на журка!

Над 50 музички артисти на Д Фестивал!

Седмиот Д Фестивал ќе се одржи на неполни три недели од сега, а до денес само во музичката програма на…

ТОПСИ журкаНастани
27.06

ТОПСИ журка

Време: 20:00 – 23:59  Дата: 27.06.2017 ТОП повод за ТОП журка! Славиме една година од промоцијата на#ТОПСИ – банка за млади!…

Дел од имињата кои ќе настапат на „Пивофест 2017“Настани
Традиционално добро

Дел од имињата кои ќе настапат на „Пивофест 2017“

Петнаесеттото издание на фестивалот на скарата и пивото во Прилеп ќе биде навистина посебно и возбудливо. Организаторите и општина Прилеп…