25.11.2017

Al Di MEOLA во Скопје

ВЕЧЕР НА ВИСТИНСКО УЖИВАЊЕ: АЛ ДИ МЕОЛА ГИ СВИРИ БИТЛСИ ВО МОБ! Локација: Македонска Опера и Балет Време 20:00 –…

Денови на италијанска кујна со светски познатата готвачка Катерина ЧераудоНастани
16.11 - 26.11

Денови на италијанска кујна со светски познатата готвачка Катерина Чераудо

Израсната на семејната фарма со традиција од 16-тиот век, опкружена со винови насади и маслинови градини, дипломиран енолог на Универзитетот…

Стринг форсис | Промоција на „Страв“Настани
Среда | 22.11

Стринг форсис | Промоција на „Страв“

Драги другари и другарки, Стринг форсис имаат нов видео-запис (спот) и би сакале да го гледаат заедно со вас, а можеби…

Концерт на Jaga Jazzist, Cinedays 2017Настани
16.11.2017

Концерт на Jaga Jazzist, Cinedays 2017

Локација: Младински Културен Центар 16.11.2017 од 22:30 Полека но сигурно ја затвораме музичката програма за престојното издание на CINEDAYS. Филмската…

Ротари Клуб донира ВАУРОН прочистувачи за воздух во градинките во ЦентарНастани
Браво

Ротари Клуб донира ВАУРОН прочистувачи за воздух во градинките во Центар

Во рамките на проектот на Ротари Клуб Скопје Камен Мост за намалување на изложеноста на децата на загаден воздух и…

Нов 16ти Red Hot Chili Peppers World Tribute (Бразил) во СкопјеНастани
15.11.2017

Нов 16ти Red Hot Chili Peppers World Tribute (Бразил) во Скопје

Локација: Станица 26 Дата: 15.11.2017 Време: 20:00 Red Hot Chili Peppers World Tribute(Brasil) “Red Hot Chili Peppers World Tribute“ е…

Панел: Дали си следниот Форбес 30 под 30?Настани
14.11.2017

Панел: Дали си следниот Форбес 30 под 30?

Локација: Social Innovation Hub Skopje Rugjer Boshkovikj 16, 1000 Skopje Дата: 14.11.2017 Време: 5:30 PM – 6:30 PM Бојан Коскаров, основач и…

Во Скопје отворена десеттата „Coca-Cola Активна зона“Здравје и Фитнес
Заврши и вториот циклус од големиот проект на Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola

Во Скопје отворена десеттата „Coca-Cola Активна зона“

Во присуство на голем број граѓани, спортисти, рекреативци, претставници од Пивара Скопје, како и градоначалникот на Град Скопје, денес, на…

Концерт Жељко ЈоксимовиќНастани
11.11

Концерт Жељко Јоксимовиќ

Најголемата балканска ѕвезда, единствениот што успеа да ја наполни Националната Арена “Филип Втори”, Жељко Јоксимовиќ на голем концерт во Скопје.…

Aperitivo After Work со DJ Flooder и Fantinel Prosecco!Настани
08.11

Aperitivo After Work со DJ Flooder и Fantinel Prosecco!

Дата: 08.11 Време 17:00 – 20:00 Aperativo Afterwork секоја среда само во Дистрикт Бар и Ресторан! Уживајте во музиката на единствениот…