Супер Скопје – Боемска Улица 8 и 9 СептемвриНастани
08.09 - 09.09

Супер Скопје – Боемска Улица 8 и 9 Септември

ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ, СИНТЕЗИС, ФОЛТИН, НИНО ВЕЛИЧКОВСКИ, ЉУБОЈНА И ЏАМБО АГУШЕВ – УЛИЦА БОЕМСКА (СУПЕР СКОПЈЕ 08/09 СЕПТЕМВРИ 2017) Супер Скопје,…

Jonas Kopp во ЕпицентарНастани
08.09

Jonas Kopp во Епицентар

Jonas Kopp  https://soundcloud.com/jonas-kopp https://www.residentadvisor.net/dj/jonaskopp Local Support: Dusko Janevski https://soundcloud.com/dusko-janevski Влез: 300МКД. На 08 септември ќе ви ја откриеме најдобро чуваната…

Трето издание на HFW Expo во септември!Настани
23.09-24.09

Трето издание на HFW Expo во септември!

Септември е месецот со кој започнува сезоната на нови почетоци, прифаќање на нови здрави навики, започнување со спортска активност, правилна…

ASTRAL PROJECTION во Скопје!Настани
02.09.2017

ASTRAL PROJECTION во Скопје!

SUN Production со гордост го најавува гостувањето на најголемиот транс бенд на сите времиња, израелските виртуози… ASTRAL PROJECTION www.facebook.com/astralprojectionofficial/ www.astral-projection.com Со…

Marko Nastić во ЕпицентарНастани
01.09.2017

Marko Nastić во Епицентар

Marko Nastić https://www.residentadvisor.net/dj/markonastic Local Support: Vidinovski Влез: 250МКД. __ Марко Настиќ е глобално признаен од многумина како еден од најголемите…

Каролина, Тамара, Нокаут, Ај Кју – Супер Скопје 01/02 СептемвриНастани
01/02.09.2017

Каролина, Тамара, Нокаут, Ај Кју – Супер Скопје 01/02 Септември

КАРОЛИНА ГОЧЕВА, АЈ КЈУ, ТАМАРА ТОДЕВСКА, НОКАУТ, ЏАМБАЗОВ, ГУРУ ХАРЕ, Дј ДЕЛА – УЛИЦА МАКЕДОНИЈА (СУПЕР СКОПЈЕ 01/02 СЕПТЕМВРИ 2017)…

24/27 – Sektor 909Настани
Добра програма

24/27 – Sektor 909

24/Август/17 Oysha / BG A. Miskoski 25/Август/17 Deep’a & Biri /Transmat.Black Crow Records Tomi Bojadzi /Pure Soul 26/Август/17 Bukacha Dejan…

Во сабота започнува 8-то издание на „МакеДокс“Настани
Настан кој мора да се посети

Во сабота започнува 8-то издание на „МакеДокс“

Осмото издание на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ ќе се одржи од 19 до 25 август 2017 година во,…

Сергеј Четковиќ и Бајага на Кеј – Гтц (Супер Скопје 2017)Настани
18.08.2017

Сергеј Четковиќ и Бајага на Кеј – Гтц (Супер Скопје 2017)

Дата: 18.08.2017 Време: 21:00 Локација: “Кеј 13-ти Ноември“ Супер Скопје, супер четири викенди во Скопје, прв викенд “Кеј 13-ти Ноември“.…

Епицентар: Викенд ПрограмаНастани
17.08-19.08

Епицентар: Викенд Програма

Четврток, 17-ти Август: DJ Flooder Dj LANS Петок, 18-ти Август: Stojche Don Williams – Official_Page Сабота, 19-ти Август: Robotek Toton