Во сабота започнува 8-то издание на „МакеДокс“Настани
Настан кој мора да се посети

Во сабота започнува 8-то издание на „МакеДокс“

Осмото издание на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ ќе се одржи од 19 до 25 август 2017 година во,…

Сергеј Четковиќ и Бајага на Кеј – Гтц (Супер Скопје 2017)Настани
18.08.2017

Сергеј Четковиќ и Бајага на Кеј – Гтц (Супер Скопје 2017)

Дата: 18.08.2017 Време: 21:00 Локација: “Кеј 13-ти Ноември“ Супер Скопје, супер четири викенди во Скопје, прв викенд “Кеј 13-ти Ноември“.…

Епицентар: Викенд ПрограмаНастани
17.08-19.08

Епицентар: Викенд Програма

Четврток, 17-ти Август: DJ Flooder Dj LANS Петок, 18-ти Август: Stojche Don Williams – Official_Page Сабота, 19-ти Август: Robotek Toton

Галија во Камп ЛивадиштаНастани
10.08.2017

Галија во Камп Ливадишта

ЕЛЕМ ТУРС Ви го претставува најдобриот музички бенд ГАЛИЈА овој пат во КАМП ЛИВАДИШТА!!  Најдоброто пристигнува, конечно, и кај нас! …

Пиволенд 2017 започнува денес на Скопското кале!Настани
Oдиме!

Пиволенд 2017 започнува денес на Скопското кале!

Традиционалната манифестација „Пиволенд 2017“ започнува вечерва на скопското Кале и ова е десетто јубилејно издание на фестивалот кое ќе трае…

Bijelo Dugme во Охрид на 04 августНастани
04.08 - 22:30

Bijelo Dugme во Охрид на 04 август

ГОЛЕМ OPEN AIR КОНЦЕРТ НА BIJELO DUGME ВО ОХРИД! Дата: 04.08.2017 Време: 22:30 Локација: „Билјанини извори“ Охрид Драги пријатели, Задоволство…

Струмица OPEN фестивал (03-13 август)Настани
(03.08 -13.08 август)

Струмица OPEN фестивал (03-13 август)

Со шестото издание на најголемата културно-уметничка, едукативна и забавна манифестација во Струмица првпат пристигнуваат специјални нешта НАПРАВЕНИ СО ЉУБОВ. Дата:…

Green Beach Festival 2017Настани

Green Beach Festival 2017

Green Beach Festival го претставува своето осмо и најмоќно издание досега, предводено од ненадминливите великани на електронската сцена SVEN VÄTH…

Греми добитникот Седрик Анриот на 28 јули во кафе “Винил”Настани
Ќе биде добра забава!

Греми добитникот Седрик Анриот на 28 јули во кафе “Винил”

Пијанистот Седрик Анриот, еден од најпознатите француски и светски џез музичари, на 28 јули својот имагинативен звук ќе го сподели…

Пиволенд од 7 до 12 августНастани
Во исчекување

Пиволенд од 7 до 12 август

По 10-ти пат „Пиволенд“ традиционално ќе се одржи на скопското Кале од 7 до 12 август.   На годинашното јубилејно…