Роби Вилијамс нема да го изведува неговиот најголем хит!Музика и филм
омиленатааа

Роби Вилијамс нема да го изведува неговиот најголем хит!

Најголемата британска ѕвезда Роби Вилијамс во интервју кое неодамна го направи, изјави дека песната “Angels” повеќе нема да ја изведува…

Spice Girls доаѓа повторно на сцената!Музика и филм
Интересно..

Spice Girls доаѓа повторно на сцената!

Парична надомест од 11,4 милиони евра би добил популарниот женски бенд од 90 – те Спајс Грлс (Spice Girls) доколку …

Оваа Македонка е дел од „ѕвездениот“ тим на Star TrekМузика и филм
ГОРДИ СМЕ НА НЕА

Оваа Македонка е дел од „ѕвездениот“ тим на Star Trek

Никој нема слушнато за Александра Кочоска, но тоа не го оспорува фактот дека таа е успешна Македонка во Холивуд. 30-годишна…

Кетрин Хејгл како Меган Маркле во „Костуми“Музика и филм

Кетрин Хејгл како Меган Маркле во „Костуми“

Кетрин Хејгл ја доби главната улога во осмата сезона на серијата „Suits“ откако Меган Маркле и нејзиниот пријател од екранот,…

Вака изгледаат ѕвездите од „Брилијантин“ 40 години подоцнаМузика и филм

Вака изгледаат ѕвездите од „Брилијантин“ 40 години подоцна

Оваа година навршуваат 40 години од првото прикажување на еден од најромантичните филмови на сите времиња – „Брилијантин“. Џон Траволта…

Леонардо ди Каприо добива улога во новиот филм на Квентин ТарантиноМузика и филм
сигурно ќе биде одличен филм

Леонардо ди Каприо добива улога во новиот филм на Квентин Тарантино

Оскарот за Најдобар глумец во филмот “The Revenant”, го освои Леонардо ди Каприо, а по долгата пауза повторно се враќа…

Трите работи кои се забранети во цртаните филмови на DisneyМузика и филм

Трите работи кои се забранети во цртаните филмови на Disney

Некои филмови на “Disney” содржат сцени како заговорот за убиство меѓу Скар и хиените во: „The Lion King“ или ловецот…

Филмот “Maze Runner: The Death Cure” изминатиот викенд заработи 23.5 милиони долариМузика и филм
предобар!

Филмот “Maze Runner: The Death Cure” изминатиот викенд заработи 23.5 милиони долари

Вртоглави 23.5 милиони долари заработи филмот “Maze Runner: The Death Cure” изминатиот викенд и го претрка филмот “Jumanju: Welcome to…

“Кралот Лав” е прогласен за најдобар цртан филм на сите времињаМузика и филм
затоа што е виситна најдобар

“Кралот Лав” е прогласен за најдобар цртан филм на сите времиња

Кралот Лав е анимираниот филм кој се појави во 1994 година и заработи милјарда доалри а според читателите на порталот Ранкер…

Миленикот на женската публика триумфира на Греми, Џеј Зи остана без ништо!Музика и филм
Заслужено!

Миленикот на женската публика триумфира на Греми, Џеј Зи остана без ништо!

Оваа година 60-тото издание на Греми се одржа во Медисон Сквер Гарден во Њујорк. Сите највлијателни музички ѕвезди беа дел…