Аријана Гранде и Џон Леџенд со спот за “Убавицата и ѕверот”!Музика и филм
Преубава е нели?

Аријана Гранде и Џон Леџенд со спот за “Убавицата и ѕверот”!

Компанијата Дизни го објави видеозаписот за дуетот на Аријана Гранде и Џон Леџенд, кој го направија за саундтракот на филмуваната…

Летни музички фестивали во ЕвропаМузика и филм
Ние не можеме да се одлучиме на кој да одиме..

Летни музички фестивали во Европа

Илјадници луѓе во текот на летото патуваат низ Европа, следејќи ги звуците на музиката. Без оглед дали е тоа хеви…

Поради геј сцена бараат забрана за Убавицата и ЅверотМузика и филм
Контроверзија околу една сцена?

Поради геј сцена бараат забрана за Убавицата и Ѕверот

Се очекува во филмот, чија премиера претстои во втората половина на март, гледачите да го видат “првиот геј момент” во…

Слушнете ја новата песна “Green Light” на Лорди!Музика и филм

Слушнете ја новата песна “Green Light” на Лорди!

На голема радост на обожавателите, Лорди по долгата пауза се враќа на сцената! Пејачката од Нов Зеланд го објави својот…

Погледнете го новиот кул трејлер за “Guardians of the Galaxy”Музика и филм

Погледнете го новиот кул трејлер за “Guardians of the Galaxy”

Доцна синоќа за време на шоуто на водителот Џими Кимел, актерот Крис Прат реши да ја изненади публиката со нешто…

Oбјавен првиот трејлер за краткото продолжение на „Frozen“Музика и филм
Во исчекување

Oбјавен првиот трејлер за краткото продолжение на „Frozen“

Екипата која стои зад „Frozen“, го објави првиот трејлер за новото продолжение на дизниевиот хит. „Olaf’s Frozen Adventure“ го става…

Премиера: Александра Пријовиќ – “Клизав под“Музика и филм

Премиера: Александра Пријовиќ – “Клизав под“

Изминативе 7 дена ги промовираше 3 нови песни, а воедно и 3 нови спота, Александра Пријовиќ денес продолжи со исто…

Премиера на Александра Пријовиќ за “Сепаре“Музика и филм
Премиера

Премиера на Александра Пријовиќ за “Сепаре“

Откако изминативе 7 дена ги промовираше 3 нови песни, а воедно и 3 нови спота, Александра Пријовиќ денес наставува со…

(Видео) Премиера за спотот на дуетот меѓу Ана и РастаМузика и филм

(Видео) Премиера за спотот на дуетот меѓу Ана и Раста

Ана Николиќ и Раста својата соработка ја почнаа за време на подготовките на последниот албум на Ана, “Лабилна“. Таа соработка…

Каролина го промовираше новиот спот!Музика и филм
Предобро нели?

Каролина го промовираше новиот спот!

По кратката пауза и возбудата од судбоносното ДА, македонската пејачката Каролина Гочева сними нов спот со наслов „Свет без граници“.…