Филмот на Милчо Манчевски, „Бикини Мун“ со премиера во Сан ПаулоМузика и филм

Филмот на Милчо Манчевски, „Бикини Мун“ со премиера во Сан Пауло

Новиот филм на Милчо Манчевски, „Бикини Мун“, ќе има премиера на најголемиот филмски фестивал во Латинска Америка, фестивалот во Сао…

Премиерата на Justice League e на 17-ти ноември!Музика и филм
Нетрпеливи сме..

Премиерата на Justice League e на 17-ти ноември!

За нештата да бидат уште поинтересни на само неполн месец од светската премиера на Justice League беше објавен 4-от трејлер за…

„Fast and furious 9“ ќе го чекаме дури до 2020 година..Музика и филм
Нема утка!

„Fast and furious 9“ ќе го чекаме дури до 2020 година..

„Fast and furious 9“ според официјалните најави на социјалните мрежи Twitter и Инстаграм, во светските кино – сали премиерно ќе…

“Game of Thrones” ќе се снима до лето,a првата епизода во 2019 годинаМузика и филм
едвај чекам!

“Game of Thrones” ќе се снима до лето,a првата епизода во 2019 година

Иако новата сезона на мегапопуларната серија “Game of Thrones” ќе има најмалку епизоди досега, продуцентите имаат полни раце работа како…

„Слушам кај шумат шумите“, новата преработка на Некст ТајмМузика и филм
Веруваме дека е добра изведба..

„Слушам кај шумат шумите“, новата преработка на Некст Тајм

На 10 октомври овој месец,со почеток во 20 часот во Драмскиот театар во Скопје Стефан и Мартин од „Некст тајм“ ќе…

Џенифер Лоренс ќе ја толкува главната улога во шпионскиот трилер “Red Sparrow”Музика и филм
ќе биде добар хит!

Џенифер Лоренс ќе ја толкува главната улога во шпионскиот трилер “Red Sparrow”

Eдна од најплатените актерки на светот, слатката Џенифер Лоренс,повторно ќе заблеска во новото филмско остварување на австрискиот режисер Фрeнсис Лоренс,…

Саманта од “Сексот и градот” ја отвори душата и раскажа за колешките од серијатаМузика и филм
Кој бил проблематичен?

Саманта од “Сексот и градот” ја отвори душата и раскажа за колешките од серијата

Актерката Ким Катрал, односно Саманта во серијата “Сексот и градот”, ја отворила душата и зборувала за многу непознати детали поврзани…

Нема да има трет дел од „Сексот и градот“Музика и филм
Штета

Нема да има трет дел од „Сексот и градот“

Иако нејзината улога како Саманта Џонс ја донесе својата планетарна популарност, Ким Кетрал е главната причина зошто третото продолжение на…

„Beautiful trauma“, новата песна на ПинкМузика и филм
Ви се допаѓа ли?

„Beautiful trauma“, новата песна на Пинк

Во петокот Пинк на својот Twitter профил ја најави објавата на новата песна насловена со името „Beautiful trauma“. -Утре споделувам со вас нова…

Натали Портман со улога во научнофантастичен филм “Annihilation”Музика и филм
добра најава..

Натали Портман со улога во научнофантастичен филм “Annihilation”

Враќајки се на своите актерски почетоци оскаровката Натали Портман ќе ја видиме во новиот филм “Annihilation”, во режија на Алекс…