Даниел Крег повторно во улогата на Бонд!Музика и филм
Заслужено!

Даниел Крег повторно во улогата на Бонд!

Во 25-от филм за Бонд, Даниел Грег повторно ќе се јави го флавната улога и тоа го потврди на гостување на шоуто…

Coldplay ќе го изведе првиот виртуелен концерт!Музика и филм
Доста интересно!

Coldplay ќе го изведе првиот виртуелен концерт!

Британската група Coldplay ќе ги израдува своите фанови со иновативен концерт, со настан кој е прв од ваков вид и ќе…

Премиера: Емина и Милица – ЛимунадаМузика и филм

Премиера: Емина и Милица – Лимунада

Долгонајавуваниот дует на Емина Јаховиќ и Милица Тодоровиќ, Лимунада, премиерно е објавен на YouTube. Текстот и музиката за оваа, како…

Селена Гомез  во новиот филм на Вуди АленМузика и филм
Ова е сериозна улога

Селена Гомез во новиот филм на Вуди Ален

Селена Гомез повторно дел од Холивуд. Таа ќе има улога во новниот филм на режисерот Вуди Ален, чија што содржина…

„Despacito“ со нов рекорд: Спотот надмина 3 милијарди прегледи!Музика и филм

„Despacito“ со нов рекорд: Спотот надмина 3 милијарди прегледи!

Песната на Фонски „Despacito“ дефинитивно е хитот на летото, а и на годината! Музичкиот спот на оваа песна на Луис…

Најлоши филмови во историјата на интернет критикитеМузика и филм
Клуб нула бодови

Најлоши филмови во историјата на интернет критиките

Најлошото што може да се случи на еден филм е да заврши во „клубот нула проценти“ на сајтот Rotten tomatoes. Ако некој…

Мик Џегер објави две нови песни, „Gotta Get a Grip“ и „England Lost“Музика и филм
Инспиративно..

Мик Џегер објави две нови песни, „Gotta Get a Grip“ и „England Lost“

Своето мислење за моменталната состојба во која се наоѓа светот популарниот Мик Џегер реши да го искаже на тој начин…

Филмски фрази кои го обележуваат секојдневието!Музика и филм
И ги користиме секојдневно!

Филмски фрази кои го обележуваат секојдневието!

Некои филмови кои сме ги гледале се толку добри што дури памтиме и цели дијалози, а некои се уште подобри…

Објавена е неемитувана епизода од Game of ThronesМузика и филм
Хакерите ги исполнија ветеното

Објавена е неемитувана епизода од Game of Thrones

“The Spoils Of War”, четвртата епизода од седмата сезоја на серијата Game of Thrones, објавена е на интернет три дена…

Пет најскапи музички спотови на сите времињаМузика и филм
Легенди

Пет најскапи музички спотови на сите времиња

Некои музички спотови претставуваат начин да се привлече вниманието на луѓето да го купат или симнат нивниот албум, додека некои…