Кој ќе ја превземе Narcos незаконски ќе има работа со картелот КалиМузика и филм
Видео

Кој ќе ја превземе Narcos незаконски ќе има работа со картелот Кали

Дури и за 9,99 $ месечно како Netflix трошоци, луѓето продолжуваат да користат торентот. Една од најмногу преземените серии овој…

Fifty Shades Freed доаѓа на Денот на вљубените!Музика и филм
Со нетрпение го очекуваме..

Fifty Shades Freed доаѓа на Денот на вљубените!

Студиото Universal го објави првиот тизер за филмот „Fifty Shades Freed“, што ќе биде третиот и последен дел од славната…

Филмот „It“ сруши два рекордаМузика и филм
Заслужено

Филмот „It“ сруши два рекорда

Филмската адаптација на романот на Стивен Кинг „It” ја донесе студијата на Ворнер Брос и приходи од 117,2 милиони долари…

Уживајте во новата балада на Сем Смит, „Too Good at Goodbyes“Музика и филм
Нас ни се допаѓа, а Вам?

Уживајте во новата балада на Сем Смит, „Too Good at Goodbyes“

Шармантниот Сем Смит се враќа на музичката сцена со емотивна балада. Песната „Too Good at Goodbyes“ е првото музичко дело…

Џенифер Лоренс блесна во импресивен фустан од VersaceМузика и филм
Преубава!

Џенифер Лоренс блесна во импресивен фустан од Versace

Очигледно убавите комплименти го исполнуваат егото на актерката Џенифер Лоренс па премиерата на филмот „Mother! “ на Филмскиот фестивал во…

Уживајте во новата песна од Џорџ Мајкл која излезе 9 месеци по неговата смртМузика и филм
Преубава

Уживајте во новата песна од Џорџ Мајкл која излезе 9 месеци по неговата смрт

На 25 декември, минатата година музичката индустрија имаше огромна загуба и тоа не било кој, туку на Џорџ Мајкл. Токму…

Дали “Bad Boys 3” доаѓаат на малите екрани до крај на 2017?Музика и филм
Едвај чекаме..

Дали “Bad Boys 3” доаѓаат на малите екрани до крај на 2017?

Култните акциони филмови “Bad Boys” кои сите ги гледаме по неколку пати може да имаат и своја трета франшиза, овојпат…

Манекенката Кара Делевињ и Орландо Блум заедно во нова серијаМузика и филм
Интересна комбинација!

Манекенката Кара Делевињ и Орландо Блум заедно во нова серија

По својата успешност во светот на модата сега Кара Делевињ зачекори во филмскиот свет, а наскоро ќе ја гледаме и…

Погледнете го трејлерот за новата серија На ТерапијаМузика и филм
Серија

Погледнете го трејлерот за новата серија На Терапија

Никола Ристановски како д-р Терзиев, Јелена Јованова во улогата на Милена, Висар Вишка во улогата на Гент и Драгана Костадиновска…

Дали Тејлор Свифт ја ископира Северина?Музика и филм
Да или Не?

Дали Тејлор Свифт ја ископира Северина?

Тејлор Свифт ги полни светските медиуми со нејзиниот видео запис за новата песна. А додека нејзините фанови пробуваат да ја…